Posle pune četiri godine: Partizan je ispred Crvene zvezde na tabeli!

0

Jeste tek prvo kolo, ali ovako nešto dugo nije viđeno

Posle duže od četiri godine Partizan je na tabeli ispred Crvene zvezde!

Crno-beli su ubedljivo savladali Proleter u Novom Sadu u prvom kolu Superlige Srbije, dok je četvorostruki uzastopni šampion remizirao sa Vojvodinom, tako da sada ima dva boda više.

Od kada je 2017. osvojio duplu krunu, Partizan u prvenstvu ni u jednom jedinom trenutku nije imao bodovnu prednost nad Zvezdom!

Partizan je na “Karađorđu” pobedio Proleter 4:0, a sva četiri gola dao je između 9. i 28. minuta. Nakon toga nije koristio šanse, dok je jaka kiša ometala igru obe ekipe u drugom poluvremenu.

Naravno, tek je prvo kolo, ima da se igra još cela sezona, ali ipak, ovo je situacija koja nije viđena kod nas četiri godine i dva meseca.

Doduše, na početku sezone 2017/18. su “večiti” rivala bili izjednačeni do četvrtog kola.

Posle toga, najbliže što je Partizan prišao jeste u sezoni 2019/20. Tada je posle pobede od 2:0 u derbiju u devetom kolu Superlige Zvezda ostala samo na bodu prednosti, što je najmanje u ovom periodu.

Treba istaći da je Partizan daleko, daleko zaostajao posle toga baš zbog nastupa u “malim” utakmicama. Da li je došlo vreme za promene?