Rapsodija Partizana: Crno-beli odmah pregazili Proleter i najavili borbu za titulu! (VIDEO)

20:50 >> 06:19

0

Sjajna partija po teškom terenu

Copyright Lazar Marković, MN Press

Fantastično je Partizan odigrao prvo poluvreme, u roku od 19 minuta postigao je četiri gola i već tada rešio pitanje pobednika.

U drugom smo gledali nevreme i pravi potop u Novom Sadu, tako da se igralo u gotovo nemogućim uslovima za oba tima.

Na kraju, Proleter – Partizan 0:4

Rikardo je dao golove u 9. i 13. minutu, Slobodan Urošević u 22, a Miloš Jojić u 28.

Proleter je prvi zapretio, Andrija Kaluđerović je imao dve izgledne situacije odmah na početku meča.

Ipak, Partizanu je trebalo samo pet minuta da se oslobodi pritiska domaćina, a onda je krenuo u ofanzivu.

Rikardo Gomeš je pokazao jako brzo kakvo će pojačanje biti, pošto je u roku od pet minuta postigao dva gola. Posebno je bio impresivan onaj drugi, sa oko 20 metara u sam ugao gola.

Urošević je posle toga dao gol glavom, a “tačku na i” stavio je Jojić iz slobodnog udarca.

Crno-beli su imali bar još četiri dobre šanse u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme bilo je na ivici regularnosti. Jaka kiša je natopila teren, lopta se jedva kretala. Bilo je tu nekoliko prilika, Proleter je dva puta zapretio, a Marku Milovanoviću nije registrovan gol zbog ofsajda Filipa Holendera.

Ipak, teško je davati bilo kakve ocene za drugo poluvreme, jer je ličilo na sve osim na fudbal.

Kraj meča, 0:4

90′ – Nije bilo nadoknade vremena. Takva je preporuka iz UEFA kad je ovakav rezultat. Osim toga, drugo poluvreme je bilo pravo mučenje za oba tima u ovakvim uslovima.

84′ – Marko Milovanović je sjajno reagovao i zatresao mrežu, ali je Filip Holender bio u ofsajdu. Ostaje 0:4.

72′ – Izmena i u Proleteru. Izašao je Milošević, a ušao Janković.

71′ – Još dve izmene u Partizanu. Izašli su Jojić i Pantić, a ušli Lutovac i Lazar Pavlović. Izgleda da se sad samo čeka kraj meča, jer su uslovi zaista na ivici regularnih.

Proleter Novi Sad – Partizan, kiša u Novom Sadu, MN Press

68′ – Holender je ušao u kazneni prostor domaćina, ali su ga natopljen teren i odbrana zaustavili u pokušaju.

61′ – Konačno šansa za Proleter. Danoski je bio u izglednoj situaciji, došao je do ivice šesnaesterca i šutirao, ali pored gola.

60′ – Oba tima sada igraju dugim loptama, jer je nemoguće igrati kratke pasove po terenu koji je kao močvara. Stanojević pravi trostruku izmenu.  Izašli su Marković, Jović i Rikardo, a ušli su Natho, Milovanović i Holender.

50′ – Grmi, seva, na određenim delovima terena postoje i bare. Uopšte nije nezamislivo da se sad razmišlja o prekidu.

Pogledajte, nije mutna fotografija, nego je kiša toliko gusta.

TV Arena sport

49′ – Partizan ima prvu priliku u drugom poluvremenu. Posle kornera Jojića pokušao je glavom Urošević. Ovoga puta neprecizno.

Inače, lije kiša “kao iz kabla”. Čini se nikad jače od početka dana. Ako se ovako nastavi, to će biti veliki problem.

Branko Žigić je tri izmene u Proleteru. Umesto Živojinovića, Kojića i Kaluđerovića, na terenu su Stojanović, Miladinović i Mitrović.

Kraj prvog poluvremena, 4:0

Fantastična igra Partizana. Iako je Proleter prvi zapretio dva puta preko Andrije Kaluđerovića, crno-beli su odmah posle toga preuzeli kontrolu meča. Za 19 minuta su postigli četiri gola, a mogli su još toliko.

Ako se po jutru dan poznaje, “grobari” će imati razloga za slavlje. Rikardo je bio strelac u 9. i 13. minutu, Slobodan Urošević u 22, a Miloš Jojić je u 28. dao gol iz slobodnog udarca.

Zaista sjajna partija, statistika dovoljno govori:

43′ – Sjajno igra Partizan. Danilo Pantić je hteo da asistira i tako ispustio dobru šansu. Bio je u dobroj poziciji za šut, tražio je Rikarda i izgubio loptu.

28′ – 4:0! Miloš Jojić je postigao gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

22′ – Pa već je 3:0! Slobodan Urošević je bio na pravom mestu posle kornera, pokupio je povratnu Jovića i doneo crno-belima ogromnu prednost!

13′ – Gooooool! Ponovo Rikardo! Kakav početak sezone za povratnika u crno-beli dres!

Sad mu je Nemanja Jović dodao loptu, a napadač crno-belih je sebi napravio poziciju i sa 25 metara postigao fantastičan gol!

9′ – Gooooooool! Rikardo na pas Pantića! Odlična akcija povratnika, to je ono što želi trener i žele navijači. Pantić je proigrao Rikarda, koji je sprintom prodro do gola domaćih i savladao golmana.

7′ – Partizan pravi svoj prvi pravi napad. Rikardo se oslobodio na desnoj strani, centrirao u šesnaesterac, ali je odbrana Proletera doro  Izvukao se Rikardo na desni bok, centrirao u petarac, ali je Branislav Milošević otklonio opasnost ispred Nemanje Jovića.

4′ – Opet Kaluđerović! Istrčava iza odbrane Partizana. Motivisan je veteran izgleda.

3′ – Kaluđerović je imao prvu priliku, ali je njegov udarac glavom sa pet metara odbranio Stojković! Njegova prva šansa u novom timu.

1′ – Počela je utakmica, Partizan prvi napada.

Kao što vidite po kratkim intervjuima pre meča, kiša lije u Novom Sadu. Koliko će to uticati na igru – videćemo.