Lavovska pobeda! Sjajne rukometašice nadigrale Poljsku na startu Svetskog prvenstva!

03.12.2021

19:28

0

Srbija je u prvom kolu bila bolja od Poljske rezultatom 25:21

Anđela Janjušević - Copyright MN Press

Rukometašice Srbije pobedom nad Poljskom otvorile su Svetsko prvenstvo u Španiji. U drugom meču grupe B, naša reprezentacija je bila bolja rezultatom 25:21 (16:13).

U prvom meču u grupi, Ruskinje su savladale Kamerun sa 40:18.

Prvi muninuti uvodnog duela na šampionatu sveta, protekli su u tipičnom "opipavanju pulsa" rivala. Srbija je dugo bila bez šuta na gol, dok su Poljakinje čak dva puta pogodile prečku. Međutim, Srbija je stekla prednost, preko Janjušević.

Odbrana Srbije u nastavku se pokazala kao ključan faktor, te je naša reprezentacija nakon šest minuta igre imala 3:1. Kovačević je bila zadužena za napad kroz sredinu, a Janjušević za golove. Ubrzo su im se priključile i Kojić sa krila i Stoiljković sa beka, te se sredinom prvog poluvremena, Srbija za sve pitala, 9:5.

Poljakinje su tek nakon 20 minuta igre podsetile na iskusnu i dobro poznatu neugodnu ekipu. Srećom po tim Uroša Bregara, na golu je bila sigurna Jovana Risović. Pad koncentracije u odbrani našeg sastava, rival je iskoristio i kaznio u situaciji sa igračem više. I dok Srbija nije iskoristila kontru za +5, Poljska je prišla na -2. Ponovo je Janjušević prekinula seriju protivnica, a ubrzo i stavila tačku na prvo poluvreme, 16:13.

Nadahnute su bile igračice Srbije po povratku na teren. Preko sjajne Anđele Janjušević najpre su stigle na +5, a potom je ta prednost rasla. Poljakinje su bez pogotka bile čitavih sedam i po minuta, što je umela da iskoristi i debitantkinja Nataša Lovrić, 19:13.

Međutim, usledila je promena uloga. Na teren je novi golman Poljske, Maličkijevič činio čuda, te je prednost našeg sastava krenula da se topi. Seriju rivala prekinula je Jovana Kovačević, a ubrzo je i Srbija promenila golmana, te je Kristina Graovac stala među stativ, što se ubrzo pokazalo kao pravi potez. U poslednjih deset minuta za dešavanja na terenu pitali su se golmani.

Blistale su Maličkijevič i Graovac, ali je presudna bila uloga duže klupe i raspoložene mlade igračice Srbije. Kada se lomilo u finišu, Srbija se nije plašila, podigla je ponovo nivo igre u odbrani, pa je rival imao nerešivu enigmu.

Raspucane Janjušević i Stoiljković su preuzele odgovornost i uz Graovac privele pobedu meč kraju. 25:21 za prvu pobedu na šampionatu i dva boda u grupi B.

Najefikasnija u dresu Srbije bila je Anđela Janjućević da 7 golova, dok je Marija Petrović dodala 4.

Naredni meč Srbija igra za dva dana, a rival će tada biti Kamerun.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

60. minut - Obrana Kristine Graovac. Srbija slavi prvu pobedu rezultatom 25:21

59. minut - Petrović je sa pivotske pozicije bila precizna za +4. Na 90 sekundi do kraja, nagoveštavala se pobeda

57. minut - Janjušević je faulirana, te je izborila i igrača više za Srbiju. Topovski udarac Stoiljković, 24:21

56. minut - Kobilinska greši u napadu sa igračem više, u momentima kada Poljska ima šansu za -1

53. minut - Igra se gol za golom

51. minut - Golmani se pitaju. Srbija je ponovo podigla nivo u odbrani, dok je Maličijevič skidala zicere našim reprezentativkama

49. minut - Graovac je ponovo bila među stative srpskog tima i ponovo je odbranila sedmerac! Lovrić se nije uplašila i donela Srbiji 22:20

47. minut - Sa preko deset metara, Rosjak je pogodila u same rašlje. Prelep pogodak za naše rivalke, koje su još jednom bila na gol zaostatka. Poljakinje su potom ostale bez jedne igračice na terenu, ali je golman Maličkijević bio sve bolje. Prava promena selektora

45. minut - Sredinom poluvremena, Poljska je stigla na -1, ali je na drugoj strani ponovo probila Janjušević, njen sedmi pogodak bio je za 21:19

44. minut - Poljakinje su uspele da se vrate, -2.

43. minut - Bila je Poljska blizu pasivnog napada, ali zbog odbrane iz golmanskog prostora, imale su sedmerac. Graovac je tada ušla u igru, te sprečila rivalke da se vrate

41. minut - Popustila je igra u polju srpskog sastava, dok su Poljakinje bile u naletu. Seriju rivala prekinula je sjajna Jovana Kovačević, 20:16

37. minut - Najopasniji igrač Poljske, Kobilinska, je isključena, a debitant Lovrić sa krila donosi i 19:13. Poljakinje su stigle do prvog pogotka u drugom delu meča tek nakon sedam i po minuta igre, a nakon prvog, ubrzo je usledio i drugi, -4

33. minut - Srbija je stigla i do +5! Dobro je kružila lopta u napadu, a Janjušević je još jednom bila ubitačna, 18:13

32. minut - Napadale su Poljakinje gotovo čitav minut, ali je Risović bila sigurna, a na drugoj strani, Petrović je faulirana za sedmerac. Stoiljković nije grešila, 17:13

Prvo poluvreme

29. minut - Do kraja prvog dela, golman Poljske je bio sve sigurniji, ali Janjušević je pronašla način da stigne do gola. Na pauzi, 16:13 za Srbiju

27. minut - Vratila je Srbija ipak +3, ali je Jovana Stoiljković morala van igre

26. minut - Krenula je Poljska u napad za samo gol zaostatka, ali su srećom izgubile loptu, a u novom napadu su pogodile prečku

23. minut - Prvi pad koncentracije u igri naše reprezentacije i Poljska je prišla na -2. Nakon tajm-auta, Janjušević je stigla do četvrtog pogotka, 14:11

21. minut - Igralo se gol za golom. Poljakinje su polako ulazile u ritam u napadu, dok su u obrani imale "rupa", koje je ovog puta iskoristila Marija Petrović, 13:9

19. minut - Bile su precizne Poljakinje sa igračem više, a onda se na teren vratila i Kovačević, a zatim je i Srbija vratila +4. Stoiljković je bila precizna sa bele tačke

16. minut - Zbog povlačenja za dres, Marija Agbaba je morala na klupu, ali se Srbija odbranila, dok je u kontri bila uspešna Jelena Agbaba, 10:6.

15. minut - Stigla je Srbija i do četiri gola prednosti, sjajna je bila mlada Ana Kojić sa desnog krila, 9:5

14. - Razliku o dtri gola vratile su Stoiljković i Janjušević, 8:5

12. - Na dva minuta je isključena Kovačević, što su rivalke iskoristile i smanjile zaostatak

10. minut - Trenutak nepažnje i Poljakinja je ostala sama na levom krilu, Risović se ovog puta nije pitala. Na drugoj strani, Kovačević je povukla, a Janjušević je ponovo probila za 4:2. Na isteku minuta, Stoiljković je sa parketa pogodila za 5:2.

7. minut - Poljska je stigla do pogotka, nakon odbrane Risović, a dva gola razlike vratila je Kojić sa krila, 3:1

6. minut - Kao što su devojke obećale pre meča, odbrana je ta koja diktira razvoj utakmice. Poljakinje nisu mogle do pogotka, dok je Petrović udvostručila rezultat, 2:0

4. minut - Napad sa igračicom više, i prednost za Srbiju. Janjušević je donela prednost 1:0 sa pozicije pivota

3. minut - Nekoliko pronašaja na obe strane, Srbija bez šuta, Poljakinje dva puta u okvir gola

1. minut - Srbija ima prvi napad, u sastavu su i Liščević i Kovačević