Kaznena ekspedicija zvana Novi Beograd: Vujasinovićeva ekipa protutnjala i kroz Zrenjanin

22:43

0

Domaći Proleter izgubio sa 22:5, goste predvodili Nikola Jakšić i Dušan Mandić.

Nikola Jakšić - Copyright MN Press

Vaterpolisti Novog Beograda bez većih problema opravdali su ulogu favorita i na gostovanju Proleteru u Zrenjaninu upisali su sedmu uzastopnu pobedu u Super ligi Srbije.

Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića slavila je rezultatom 22:5 (6:1, 5:3, 4:0, 7:1) i tako se dodatno učvrstila na vrhu tabele. Drugi je Partizan sa šest pobeda i porazom upravo od Novog Beograda.

Domaći su kakav takav otpor pružili u prvom poluvremenu, da bi u nastavku kvalitet Novobeograđana još jednom izašao na videlo. Novi Beograd je podigao nivo ige u odbrani dozvolivši rivalu da u poslednje dve četvrtine samo jednom zatrese mrežu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Nikola Jakšić sa pet golova, Dušan Mandić se četiri puta upisao u listu strelaca, dok su po tri pogotka postigli Strahinja Rašović i Nika Šušiašvili.