Srpskog boksera deli pobeda od medalje: Magomedov mora da napravi čudo protiv Kubanca

31.10.2021

20:24

0

Najbolji srpski bokser Sadam Magomedov plasirao se u četvrfinale pobedom nad Bošnjakom iz BiH

sadam2 - Copyright MN Press

Srpski bokserski reprezentativac Sadam Magomedov plasirao se u četvrrtfinale Svetskog prvenstva u Beogradu, u kategoriji do 92 kg, pošto je večeras ubedljivo savladao Džemala Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine rezultatom 5:0.

Magomedova samo još jedan korak deli do medalje, ali najteži mogući, pošto će rival u četvrtfinalu biti dvostruki olimpijski šampion i četvorostruki svetski prvak Kubanac Hulio Cezar La Kruz, koji je lako savladao Iranca Tufana Šarifija 5:0.

Ranije danas, eliminisani su Semiz Aličić, u kategoriji do 60 kg, porazom od Litvanca Edgarasa Skurdelisa 5:0, odnosno Vladan Babić (+92 kg), koji je završio je takmičenje porazom od Azerbejdžanca Mahameda Abdulajeva 5:0.

Izvor: Tanjug