Vujin došao u Segedin gde ga navijači ne podnose 12 godina zbog jednog poteza (VIDEO)
Srpski rukometaš pojačao klub čiji mu navijači zvižde otkako se pojavio na njihovom parketu kao igrač Vesprema
Srpski rukometni reprezentativac Marko Vujin prešao je u redove PIK Segeda iz skopskog Vardara. Transfer 37-godišnjeg veterana ne bi bio sam po sebi nikakvo čudo da nije pitanju dolazak u sredinu koja je prema njemu bila izuzeno neprijateljski raspoložena više od jedne decenije.
Problemi levorukog rukometnog asa sa Segedinom i navijačima nastali su na jednoj utakmici mađarskog prvenstva 2009. godine. Vujin je na spornom meču izveo sedmerac pogodivši u glavu golmana Nenada Puljezevića. Namerno ili ne, domaći igrači skočili su na sudije tražeći isključenje za desnog beka gostiju, a publika je od tada pa na svakoj sledećoj utakmici zviždala Vujinu prilikom svakog njegovog kontakta sa loptom.
– Vujin se nije izvinio, a to me posebno boli. Nisam očekivao takvo ponašanje od njega, jer smo do sada imali vrlo dobre odnose. Redovno smo razgovarali telefonom. Uprkos tome što se trener Lajos Močaji izvinio u ime svog igrača, nikada mu neću oprostiti taj postupak – rekao je tada Puljezević.
Nije poznato kada, ali Vujin je obavio taj jedan razgovor sa Puljezević u kojem su rešili nesuglasice, odnosno bek je objasnio način izvođenja penala. Nakon 12 godina Vujin dolazi tamo gde mu još nisu zaboravili i oprostili šut u golmanu glavu:
Pročitajte još
– Znam šta moje prisustvo znači navijačima, žao mi je, ponašao sam se nezrelo, bio sam mlad, nije bio potez dostojan sportiste i dve ekipe, zato želim da se izvinim i navijačima u Segedinu – rekao je Vujin na predstavljanju u PIK Segedu.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari