Anja Crevar četvrta na svetu! Medalja izmakla za sekund, olimpijska norma za samo četiri desetinke!

18.02.2024

19:43

0

Autor: P.K.

Sjajan nastup naše plivačice na Svetskom prvenstvu

Anja Crevar, arhiva - Copyright MN Press

Srpska plivačica i državna rekorderka Anja Crevar osvojila je četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi! Ona je večeras u finalu trke na 400 metara isplivala za četiri minuta, 38 sekundi i 93 stotinke.

Njoj je medalja izmakla za samo sekund, a olimpijska norma za četiri desetinke!

Zlato je osvojila Britanka Freja Konstans Kolber sa vremenom 4.37,14. Srebro je osvojila Izraelka Anastasija Gorbenko, koja je kasnila samo 22 stotinke sa 4.37,36. Bronza je pripala Italijanki Sari Frančeski, koja je imala vreme 4.37,86.

- Sjajan dan za mene. Dve trke nikada bolje u kvalifikacijama i polufinalu, iako nije moj lični rekord. Bolje je moglo da bude samo medalja i A olimpijska norma, ali tu sam. Imam velika takmičenja do kraja godine, ovo je veliko ohrabrenje - rekla je Crevar posle trke.

Anja je u Dohi pre nekoliko dana osvojila deveto mesto u disciplini 200 metara delfin stilom.