Španci su treći na svetu, još jednom! Francuska nije imala ni trun šanse za novo iznenađenje!

17.02.2024

11:17

0

Autor: G. F.

Crvena furija, aktuelni evropski šampion, dominantno stigla do bronzanog odličja

Felipe Perone - Copyright Profimedia

Želeli su vaterpolisti Španije da u Dohi objedine titule svetskog i evropskog prvaka, ali su nakon poraza od Italije u polufinalu morali da se bore za treće mesto.

Rival im je bila selekcija Francuske, najveće i najprijatnije iznenađenje ovog Svetskog prvenstva, ekipa koja je u četvrtfinalu eliminisala branioca titule Mađarsku, a u polufinalu tek nakon peteraca poklekla pred Hrvatskom.

Ljubitelji vaterpola koji ne navijaju za Španiju nadali su se potajno još jednoj senzaciji u režiji Francuske, ali za to danas nije bilo ni trun šanse.

Španija je zagospodarila bazenom od prvog minuta, posle prve četvrtine vodila sa 4:1, a na poluvremenu i sa 9:4. Iskusni španski igrači u nastavku su lako sačuvali prednost, a konačnih 14:10 okitili se bronzanim medaljama. Baš kao i na prošlom prvenstvu sveta koje je održano u Fukuoki, kada su u borbi za treće mesto bili bolji od Srbije.