07:17

0

Italijani nisu postigli gol u poslednjih 14 minuta utakmice

Vaterpolisti Novog Beograda - Copyright MN Press

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i drugu pobedu u Ligi šampiona pošto su u derbiju drugog kola grupe A na gostovanju u Italiji savladali Brešu rezultatom 13:8.

Ekipa trenera Živka Gocića odlično je počela meč i povela sa 3:0, ali su domaći ubrzo uhvatili ritam i u drugoj četvrtini uspostavili ravnotežu. Breša je početkom trećeg perioda golom Stefana Gerata uspela da izjednači na 8:8, ali to je bilo sve od italijanskog predstavnika u ovom meču.

Od tog momenta Novi Beograd je zaigrao izvanredno u odbrani i u potpunosti zatvorio prilaze svom golu. Do kraja trećeg kvartala šampion Srbije je stekao minimalnu prednost, a u poslednjoj četvrtini vrlo efikasnom igrom uspeo da dođe i do ubedljivog trijumfa. Punih 14 minuta domaćin nije uspeo da postigne gol srpskom timu!

Najefikasniji u redovima Novobeograđana bio je Alvaro Granados sa četiri gola, dok su se po dva puta u listu strelaca upisali Angelos Vlahopulos i Filip Filipović.

Drugi srpski predstavnik u Ligi šampiona, Crvena zvezda, večeras od 20.00 dočekuje Ferencvaroš iz Budimpešte.

Izvor: Tanjug