Srbijo, budi ponosna na svoje heroje! Filip prvak sveta, a Aleksandar uzeo bronzu!

15.07.2023

07:30

0

Autor: G. F.

Naši paraatletičari osvojili su četiri medalje na Svetskom prvenstvu

Filip i Aleksandar pokorili planetu - Copyright paraolimpijski komitet srbije

Srbijo, budi ponosna! Ovo su junaci, koje tako nepravedno i tako često zaboravljamo. Ovo su istinski heroji, ne samo sporta, nego i života!

Srpski takmičar Filip Graovac osvojio je zlatnu medalju u disciplini bacanje čunja (F51) na Svetskom prvenstvu u paraatletici, saopštio je Paraolimpijski komitet Srbije. Hitac od 32.72 metra doveo ga je na najviše postolje, dok je u istoj disciplini i kategoriji treće mesto i bronzanu medalju osvojio Aleksandar Radišić.

Saška Sokolov osvojila je ranije srebrnu medalju u bacanju koplja (F47), dok je u četvrtak Nemanja Matijašević osvojio je bronzanu medalju u disciplini skok udalj (T47).