20:47

0

Crno-beli odbojkaši zakoračili ka triploj kruni

Odbojkaši Partizana - Copyright MN Press

Odbojkaši Partizana pobedili su u Novom Sadu ekipu Vojvodine 3:1 (25:23, 27:25, 27:29, 25:15) u prvom meču finala Super lige Srbije.

Partizan je u prvom setu jurio rezultat, pošto je Vojvodina u jednom trenutku imala prednost od četiri poena. Crno-beli su se vratili serijom 5-1 i uspeli da izjednače, pa i uvedu set u neizvensu završnicu u kojoj su bili bolji.

U drugom setu viđena je još veća borba. Domaća ekipa je preuzela vođstvo od Partizana sredinom seta pri rezultatu 16:16 ali nije uspela da izdrži do kraja. Odbojkaši iz Beograda su serijom 5-1 uspeli da preuzmu vođstvo i da osvoje drugi set.

Gosti su tokom trećeg seta diktirali tempo i kontrolisali rezultatsku razliku. Nakon maksimalnog vođstva od šest poena (23:17), Novosađani su napravili seriju 7-1 i vratilli se u meč osvajanjem trećeg seta.

U četvrtom odbojkaši Partizana su preuzeli inicijativu i posle uvodnog vođstva Vojvodine uspeli da serijom 9-3 preokrenu rezultat u svoju korist i na kraju osvoje set rezultatom 25-15.

Druga utakmica finala na programu je 22. aprila u Beogradu od 18 časova.

Izvor: Tanjug