Bravo delfini! Mandić vratio, Mišović odbranio, a Drašović odveo Srbiju u Los Anđeles!

12.03.2023

21:31

0

Autor: A. S.

Kolo pre kraja, obezbeđen je završni turnir Svetskog kupa

Dušan Mandić - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije nakon velikog preokreta savladali su selekciju Španiju na turniru u Podgorici rezultatom 14:13 i kolo pre kraja obezbedili plasman na završni turnir Svetskog kupa u Los Anđelesu.

Delfini su trijumfovali nakon boljeg izvođenja peteraca, pa meč sa selekcijom Gruzije dočekuju mirne glave.

Srbija je bila neprepoznatljiva na početku meča. Španci su stigli do velike prednosti, 5:0, pa je već na polovini druge četvrtine pred izabranicima selektora Uroša Stevanovića bio neverovatno težak zadatak.

Ali, ove šampione nikada nije bilo dobro potcenjivati, a Dušan Mandić je pokrenuo Srbiju i na poluvremenu je već bilo nerešeno, 5:5.

U kakvom naletu je Srbija bila, najbolje govori rezultat. Delfini su stigli i do dva gola prednosti, 9:7, ali su ih prokockali u poslednjih osam minuta, pa su nastupili peterci.

Posle tri serije i po tri gola, došlo je do promene među stativama Srbije, a mladi golman Vladimir Mišović je odbranio ključan udarac, dok je na drugoj strani, šut realizovao Radomir Drašović i tako Srbiju odveli na završni turnir Svetskog kupa.