Bravo Orlovi! Nije bilo lako, ali je Srbija pobedom otvorila Svetsko prvenstvo!

13.01.2023

20:55

0

Najefikasniji je bio Marsenić sa devet golova, igrač utakmice Đorđić dao je jedan manje

Srbija - Alžir na Svetskom prvenstvu u rukometu - Copyright Profimedia

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom je otvorila Svetsko prvenstvo koje se održava u Švedskoj i Poljskoj. Naš nacionalni tim predvođen selektorom Tonijem Đeronom na početku grupne faze u Katovicama savladala je selekciju Alžira sa 36:27 (16:13).

U grupi sa "Orlovima" (grupa E) su još i Nemačka i Katar. Ova dva tima su već odigrali meč, a slavila je Nemačka sa 31:27.

Uoči duela sa Nemcima (nedelja, 18.00), Srbija je na prvom mestu grupe. Samim tim se očekuje da ovaj meč odluči o prvom mestu u grupi.

Iako je Srbija slavila sa devet golova razlike, nije bilo baš lako. Posebno u prvom poluvremenu kada su Alžirci i uspevali da izjednače. Ipak, u drugom poluvremenu, naši igrači su počeli polako da "lome" rivala i prednost je bila i deset golova.

Počeo je naš tim sa 4:1, ali su onda Alžirci uspevali da izjednače u nekoliko navrata. I nisu dali Srbiji da se mnogo odlepi. Tada je uz Đorđića odličan bio i Nemanja Ilić koji je držao Alžirce na "odstojanju". Mogao je naš tim da se odvoji na pet, ali je na poluvremenu bilo "samo" tri gola razlike.

Onda su u nastavku ipak stvari došle na svoje mesto. Napravljena je veća prednost i ona je održavana. Bitne golove su tada dali i Vanja Ilić, kao i Vukašin Vorkapić, a u nastavku se razigrao i Marsenić.

Najefikasniji u našem timu bio je Mijajlo Marsenić sa devet golova, dok je Petar Đorđić dao jedan manje. Ali je na kraju proglašen za najboljeg igrača meča. Uz pomenute strelce, ogroman doprinos pobedi dao je i golman Vladimir Cupara, sa 11 odbrana, od čega je jedna bila i sedmerac.

Ono što međutim može da brine Đeronu je i povreda Dragana Pešmalbeka. Reč je o povredi skočnog zgloba, posle koje se nije ni vraćao na teren. Naravno, sada se čekaju vesti o stepenu povrede.

SRBIJA - ALŽIR 36:27 (16:13)

SRBIJA: Bomaštar (dve odbrane, sedmerac), Vorkapić 4, Borzaš 2, Abutović, Radivojević, N. Ilić 4, Pešmalbek 1, V. Ilić 2, Vejin 3, Kukić, Marsenić 9, Orbović 1, Milosavljević, Dodić 2, Đorđić 8, Cupara (11 odbrana, sedmerac).

ALŽIR: Gedbane (pet odbrana) Naim 4, Helal 2, Hičem 3 (3), Melazem, Nori Selim 5, Zemuči, Jasine, Kabeče 2, Sofijan, Kuri, Abdelkader 1, Arib 6, Ajub 4, Kermuče, Sami.

Kraj!

2. poluvreme - 36:27

59. minut - Marsenić za plus deset - 35:25. Zatim i za 36:26.

58. minut - Vanja Ilić povećava na 34:24.

56. minut - Čarke na sredini terena. Sudije gledaju snimak. Pre toga Borzaš je udaren.

55. minut - Marsenić vodi Srbiju ka pobedi - 32:23.

54. minut - Odbrana Cupare i kontra Vorkapića, za 31:23. Bomaštar brani sedmerac, ostaje 31:23 za Srbiju.

52. minut - "Razmena" golova, prvo Đorđić, pa onda Kader i rezultat je 29:23. Nov gol Marsenića, za 30:23.

50. minut - Nori Selim snmanjuje na 27:22. Na drugoj strani Marsenić u padu, za 28:22.

48. minut - Kontra Alžira koju realizuje Helal, smanjuje na 27:21.

46. minut - Marsenić povećava na 27:19. Alžirci prinuđeni da traže tajm-aut.

44. minut - Đorđić povećava na 26:19.

43. minut - Abdijev pas presečen, Vorkapićeva kontra, za 25:19.

Pešmalbek je izvrnuo skočni zglob.

41. minut - Đorđić u rašlje - 24:19. Njegov šesti gol u ovom meču.

40. minut - Đorđić povećava na 23:18. Kontra Alžira posle nesporazuma naših igrača - 23:19.

38. minut - Srbija "vezuje" dva gola. Vanja Ilić pogađa za 22:17. I prvi put pet razlike za naš tim.

37. minut - Vejn koristi prazan prostor, za 20:16. Smanjuju Alžirci na 20:17.

36. minut - Vorkapić u "letu" sa desnog krila, za 19:15.

34. minut - Vejn za 18:15 i novo isključenje za Alžir.

32. minut - Dodić, debitant u seniorskoj konkurenciji za 17:14. Arib smanjuje na 17:15.

31. minut - Isključenje Milosavljevića i igrač više za Alžir. Naim smanjuje na 16:14. I to u poslednjim trenucima.

1. poluvreme - 16:13

30. minut - Usporena kontra našeg tima. Tajm-aut traži Đerona na 30-ak sekundi do kraja.

Odbranjen šut Ilića, Abdi smanjuje na 16:13, a moglo je da bude plus pet za naš tim.

Najefikasniji u našem timu sa po četiri gola, Đorđić i Ilić. Cupara ovu deonicu završava sa devet odbrana.

29. minut - Nova, deveta odbrana Cupare. Promašaj Orbovića, lopta preko prečke.

28. minut - Krade loptu Dodić i realizator je Borzaš. Vodi Srbija sa 16:12.

26. minut - Borzašev "projektil", za 15:12.

24. minut - Marsenić isključen zbog simuliranja. Rezultat je 13:12.

23. minut - Abdi uspeva da iznudi sedmerac i sada je 13:10 za Srbiju. Promena rezultata, 13:11 za Srbiju.

21. minut - Dodić na stranu, Ilić iz ugla, za 12:9 za Srbiju. Abdi skok šut i 12:10.

20. minut - Marsenić za 11:9, ali video analiza. Kermuš isključen na dva minuta zbog simuliranja.

18. minut - Opet Cupara brani, Abdi neuspešan. Isključenje za Srbiju (ponovo Pešmalbek) i sedmerac za Alžir. Koriste ga - 10:9 za Srbiju. Kukić pravi grešku u koracima.

17. minut - Orbovićev prvi šut, sa desetak metara, i Srbija vodi sa 10:8.

16. minut - Kukić do Ilića. Treći gol kapitena Srbije (3/3), za 9:8.

14. minut - Nova odbrana Cupare, posle nove kontre Alžiraca kojima je to za sada najjače oružje. Novo izjednačenje - 8:8.

13. minut - Arib pogađa i prvi put u utakmici egal - 7:7.

12. minut - Kukić do Pešmalbeka, za 7:5. Odmah zatim kontra našeg tima, ali Ilić ne koristi. Zato Kermuš smanjuje na 7:6.

10. minut - Greše Alžirci u napadu. Pešmalbek ne koristi zicer, napad za Alžirce. I sedmerac za afričku selekciju. Smanjuje Hišem na 6:5.

8. minut - Đorđić povećava prednost Srbije, ali odmah u narednom napadu smanuje Alžir na 6:4.

7. minut - Pešmalbek se vratio na teren.

6. minut - Đorđić skok šut, ali stativa. Arib smanjuje posle kontre na 4:3. Povećavaju Orlovi na 5:3.

5. minut - Đorđić još jednom, za 4:1. Na drugoj strani isključenje Pešmalbeka. Igrač više za Alžir. Višak na levom krilu i smanjuje afrička selekcija na 4:2.

4. minut - Abdi napada, i sedmerac. Đorđić pravi faul. Bravo, brani Cupara.

3. minut - Abdi smanjuje, ali uzvraća Ilić, za 3:1.

2. minut - Cupara brani, uz pomoć stative. Ilić pogađa za 2:0.

1. minut - Imamo igrača više. Đorđić pogađa za 1:0.

Prvi napad za naš tim koji igra u plavoj opremi.

Intoniraju se himne.

Podsetimo, naš nacionalni tim je uoči šampionata odigrala dva test meča u Švedskoj. U okršajima sa prvakom Evrope upisan poraz, a onda i pobeda.

U našoj grupi, nešto ranije Nemačka je pobedila Katar sa 31:27 (18:13).

Utakmica će početi u 20.30, a mečeve možete da pratite i na kanalima TV Arena sport.