Delfini bolji od Amerike za kraj turneje! Mitrović odbranio pet peteraca!

0

Autor: G. F.

Vaterpolisti Srbije trijumfom završili turneju u SAD

Branislav Mitrović - Copyright MN Press

Uvek je najlepše pobediti na kraju turnira, a znači i to što taj trijumf može da se shvati kao najava uspešne godine.

Vaterpolisti Srbije savladali su SAD sa 14:11 posle boljeg izvođenja peteraca, pošto je meč u regularnom delu završen rezultatom 11:11.

Bolje su meč otvorili Amerikanci, koje sa klupe vodi naš nekadašnji selektor Dejan Udovičić i posle prve četvrtine vodili sa 4:2. Na polovini susreta bilo je 5:3, a onda smo videli ekstremno efikasnu četvrtinu, koju je Srbija rešila u svoju korist sa 6:5. Dobila je ekipa Uroša Stevanovića i poslednji deo igre sa 2:1 i pobednik je odlučen izvođenje peteraca.

A tu je briljirao Branislav Mitrović koji je odbranio sva tri penala Amerikancima (još dva u regularnom delu utakmice), a u samom finišu susreta odbranio je i zicer rivalima kada je naš tim bio brojčano slabiji u bazenu.

Po dva gola za Srbiju postigli su Martinović, Drašović, Jakšić, Stojanović i Vučinić, a po jedan Ubović, Lazić i Ranđelović.