15:03

0

Ekipa Dejana Savića zauzela je peto mesto

Dejan Savić - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na završnom turniru Svetske lige pobedom nad Crnom Gorom rezultatom 8:6.

Ovi rivali su igrali i na otvaranju turnira u Strazburu, kada su delfini doživeli jedan od težih poraza - 16.8, a sada je usledio revanš koji sigurno više boli.

Čvrsto su delfini ušli u ovaj duel, te nagovestili da će biti snažniji rival nego u grupnoj fazi. Opipavali su puls igrači oba tima rivalu, a Srbija je prva stigla do gola i to nakon skoro pet minuta igre, kada je mladi Milojević prevario odličnog Adžića. Vodila je Srbija i sa 2:0, kada je usledila reakcija Crne Gore, 2:2.

Problem po delfine bila je slaba realizacija u situacijama sa igračem više, u prvom poluvremenu 0/5, ali je Vučinić uspostavio kontrolu, 3:2. Kao i u prethodnim susretima, promena na golu usledila je na poluvremenu, pa je Dobožanov zamenio Rističevića.

Razigrala se Srbija u nastavku, nije bilo propusta u odbrani, samim tim je i napad bio bolje organizovan. Odgovornost pri naletu rivala preuzeo je Vučinić, te vezao tri pogotka, za 5:2.

Bilo je jasno pred poslednjih osam minuta da je potreban veliki pad u timu Dejana Savića kako bi usledio preokret, Crnogorci su prilazili na -2, ali bliže nisu uspeli. Na kraju, Srbija je slavila sa 8:6 i tako obezbedila peto mesto.

Uživo:

Četvrta četvrtina

8. minut - Sve je gotovo, Srbija se ovog puta nije dala, te je nakon neugodnih poraza usledila prava reakcija. Meč za peto mesto okončan je pobedom delfina sa 8:6

4. minut - Po drugi put na meču, igra se pet na pet, usledilo je još jedno isključenje i Stojanović sa krila vraća +3, 8:5 za delfine. Odlična rola Radulovića, najpre u napadu, a potom i koncentrisan u odbrani

3. minut - Stojanović precizan iz peterca, 7:4, na drugoj strani Averka pogađa sa krila, -2

2. minut - Matković pravi probleme delfinima, 5:4, ali evo i gola Martinovića, 6:4

1. minut - Prvi napad u poslednjem kvartalu za Crnu Goru. Projektil Subotića sa deset metara, ali tik uz stativu

Treća četvrtina

8. minut - Brani Dobožanov i sa igračem manje u odbrani, pred poslednjih osam minuta, dva gola prednosti za Srbiju, 5:3

6. minut - Delfini kontrolišu dešavanja u vodi, ali malo nedostaje i sreće. Sa igračem više, Srbija šutira 2/8, Crna Gora pak 2/5

4. minut - Radulović ka Vučiniću i novi pogodak sa dva metra, 5:2! Srbija, za razliku od prethodnih mečeva, u trećoj deonici lomi protivnika. Matković koristi igrača više i preko dva bloka šalje loptu iza Dobožanova, 5:3

2. minut - Sjajan pokušaj šraube Radulovića, ali stativa čuva Crnogorce

1. minut - Srbija napada i stiže pogodak sa igračem više, ponovo Vućinić. Ovog puta sa linije dva metra, 4:2. Na golu Srbije ponovo Lazar Dobožanov

Druga četvrtina

8. minut - Kapiten Crne Gore, Spaić, koristi igrača više, ajkule izjednačile, 2:2. Evo konačno i pogotka Vučinića, nakon dva slaba šuta, sada je lobovao golmana, 3:2

6. minut - Sreća, pa i Crnogorci promašuju, bilo sa igračem više, a i sa podjednakim brojem igrača u bazenu

4. minut - Srbija i dalje ne koristi igrača više, 0/5!

2. minut - Crna Gora je realizovala igrača više, Matković je postigao prvi gol za ajkule u ovoj utakmici. Srbija se kocka u situacijama sa igračem više

1. minut - Najbrži je bio Martinović

Prva četvrtina

8. minut - Mogla je Crna Gora do izjednačenja, ali loše bačena lopta sačuvala je Rističevićevu mrežu. Na drugoj strani, odlično kruži lopta, probao je Branković, odbijena lopta stiže do Velkića, pa potom Lukića, a šuter Radničkog se nije libio iz velike udaljenosti, 2:0

5. minut - Dobro se Vico snašao u polukontri, izborio igrača više, ali zatajila je realizacija. Evo nove prilike za Srbiju i pogodak mladog Milojevića, 1:0

4. minut - Radulović uplivao pred golom, te je izborio peterac. Vučiniću je ispala lopta

3. minut - I dalje bez golova. Srbija greši u dodavanjima, Crna Gora slabija u realizaciji

2. minut - Evo i dva igrača manje za Srbiju, brani Rističević

1. minut - Prvi napad za ajkule. Prvi igrač više za Srbiju, ali i prva odbrana za Adžića na golu Crne Gore. Ipak novo isključenje ajkula, ali i nova propuštena prilika