Delfini ubedljivi protiv Kanađana: Konačno funkcionišu i odbrana i napad, sledi Crna Gora

26.07.2022

15:01

0

Mnogo bolja predstava ekipe Dejana Savića

20220118ivSrbijaItalija05 - Copyright MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Kanadu u meču razigravanja od petog do osmog mesta na završnom turniru Svetske lige rezultatom 124 i tako ostala u trci za nešto viši plasman.

Delfini su tako popravili utisak nakon grupne faze i ubedljivog poraza u četvrtfinalu od Italije.

Već u drugom minutu meča, Subotić je nagovestio da će ovo biti utakmica Srbije. Diktirala je Srbija tempo meča, te su se nizale prilike, ali golova nije bilo, ustalom kao ni na drugoj strani, jer je Dobožanov bio odličan.

U drugom kvartalu pak, Srbija je realizovala sve što nije uspela u prvih osam minuta, dok je rival do prvog gola stigao tek u poslednjim sekundama. Igra je ličila na onu, pravu Srbiju.

Drugo poluvreme otvorili smo promenom na golu, te je u igri bio kapiten Dimitrije Rističević, ali se situacija i nije previše promenila. Delfini su kontrolisali tok susreta, pitali se na obe strane bazena, pa je, nakon što je na polovini treće deonice prednost Srbije iznosila 8:2, bilo jasno da je pitanje razlike kojom će ekipa Dejana Savića slaviti.

Do kraja meča, delfini su rutinski, ubedljivo trijumfovali, a sjajne role prikazali su i mladi Martinović, Pljevančić, Branković...

Sutra sledi meč sa Crnom Gorom, ali satnica još uvek nije poznata.

4. četvrtina

8. minut - Srbija iskusno privodi meč kraju, bilo je prilika na obe strane, a delfini su trijumfovali na kraju sa 12:4.

5. minut - Jasno je da je pitanje pobednika rešeno, ali delfini su nastavili u istom ritmu. Prekršaj nad Subotićem, realizovao je Radulović, 12:4

3. minut - Imala je Srbija i sreće, stala je lopta na zamišljenoj gol liniji, ali u narednom napadu, Kote je pokazao koliko je motivisan, te je nakon prekršaja doneo svom nacionalnom timu šetvrti pogodak

1. minut - Prva lopta za Srbiju i odmah pogodak Martinovića, raste prednost na 11:3.

3. četvrtina

8. minut - Kote je ostao sam pred Rističevićem, nije bila naivna situacija za srpskog golmana, te su Kanađani slavili novi pogodak, 10:3

7. minut - novi pogodak Martinovića, ovog puta sa peterca, 10:2

6. minut - Igra Srbije raduje. Odbrana sjajno funkcioniše, samim tim i napad, Stojanović - 9:2.

4. minut - Nova odbrana Rističevića i prilika na drugoj strani Martinovića, "ubacio" je i loptu i golmana u mrežu. Treba napomenuti odličnu akciju Pljevančića pre toga. Rističević skida zicer Kanađana na stativi, +5 za delfine. Novi pogodak za Srbiju - Velkić sa centra je proigrao Stojanovića na krilu, 8:2

2. minut - Radulović iz faula za 6:1. Imao je dovoljno mesta da uputi šut, mogao je i da asistira ka Martinoviću, ali važan je pogodak Srbije. Na drugoj strani, Rističević brani peterac. Prvi, u drugom pokušaju, nakon novog prekršaja, D Souza je realizovao, 6:2.

1. minut - Promena na golu Srbije, evo kapitena Dimitrija Rističevića

2. četvrtina

8. minut - Nizale su se prilike Srbije, ali nije bilo realizacije. Ipak, Srbija je bila ta koja je kontrolisala meč, te je Vučinić iz kontr povisio na 5:0. A evo i prvog pogotka za Kanadu, u psolednjim sekundama, Kote je smanjio zaostatak, 5:1

5. minut - Ni sa dva igrača manje, srpska odbrana nije poklekla. Dobožanov i Lukić su sačuvali mrežu

4. minut - Grešku Kanađana prilikom izmene, kaznili su delfini brzim pogotkom mladog Brankovića, 4:0

2. minut - Dobro je postavljena odbrana Srbije, Dobožanov ni ovog puta nije savladan

1. minut - Prvi napad za naše reprezentativce i odmah igrač više za Srbiju. radulović je doneo igrača više, a sa desne strane Vučinić je savladao Kanađane, 3:0

1. četvrtina

8. minut - Srbija je nizala prilike, ka golu Kanade uputili su čak osam šuta, a deveti, pokušaj Ognjena Stojanovića, duplirao je prednost delfina, 2:0

7. minut - Na golu Srbije meč je otvorio Dobožanov, što se ispostavilo kao dobar porez selektora, Kanađani nisu uspeli da ga savladaju

4. minut - Miran početak okršaja. Srbija se oslanja na pokušaje Subotića, koji iako igra povređen, preti sa svih pozicija

2. minut - Srbija stiže do prednosti, Subotić je uputio snažan i precizan šut

1. minut - Kanada ima prvi napad