Nove medalje za srpske kajakaše! Zlato za Strahinju, novo odličje za Dunju!

17:29

0

Kontinentalni šampionat se održava na beogradskoj Adi Ciganliji

stanojev bacelj 2 - Copyright Kajakaški savez Srbije

Srpski kajakaši su nastavili sa osvajanjem medalja na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore u Beogradu. Tako je juniorski reprezentativac Srbije Strahinja Dragosavljević osvojio zlatnu medalju u disciplini K1 200 metara

Dragosavljević je trku na stazi na bnogradskoj Adi Ciganliji prešao za 35,602 sekunde. Drugo mesto pripalo je Nemcu Tilmanu Someru, dok je treći bio Slovenac Matež Manfred.

Juniorka Dunja Stanojev osvojila je srebro u disciplini K1-200 rezultatom 41,740 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Nemica Čelsi Rouzekan, a bronzu Reka Kisko iz Mađarske.

To je druga medalja za Dunju Stanojev, koja je ranije danas osvojila zlato sa Dinom Bacelj u dvosedu na 500 metara.

Izvor: Tanjug