Igra se vaterpolo za čistu desetku! Poslednji polufinalista stiže iz Mađarske, sa našim Nemanjom Ubovićem

0

Ekipa Ferencvaroša bolja od Juga, za finale igraju sa Pro Rekom

len8-ma-nbg-2530 - Copyright MNPress

Ko se danas našao na tribinama bazena Vlaho Orlić, a onako baš voli vaterpolo, sigurno nije zažalio!

Četiri sjajne utakmice su iza nas, pa znamo da će u polufinalu F8 turnira Lige šampiona u petak igrati Novi Beograd i Breša od 18.30 i Pro Reko i Ferencvaroš od 20.30.

Zanimljivo je da će se za prvo mesto u finalu boriti dve ekipe koje su lako i rutinski odradile posao u  četvrtfinalu, dok su drugo mesto zavredile dve ekipe koje su morale da preokreću rezultat u svojim utakmicama.

Pro Reko se nekako izvukao u duelu sa Barselonetom, a susret Ferencvaroša i Juga je za priču,

Očajno su "jugaši" počeli meč i u završnicu prve četvrtine ušli sa čak šest primljenih golova. Uspeli su u poslednjim sekundama da smanje na 6:4 i to im je bio znak da počnu da igraju kako umeju. Dobili su drugu četvrtinu sa 4:3, treću sa 3:1, a početkom četvrte stigli i do 12:10.

A onda je Deneš Varga sa dva gola vratio stvari na početak, a zahvaljujući boljim odlukama, ali i neki sudijskim odlukama, dalje je otišao tim iz Mađarske - 14:13..

- Loše smo počeli, uspeli da se vratimo, čak mislim da smo bili blizu pobedi. ALi, čestitam Ferencvarošu, mislim da su bili bolji danas, iako nemam ništa da zamerim svom timu. Za nas je ovo dobra sezona, moramo biti zadovoljni - rekao je trener Juga Vjekoslav Kobješčak.