Kenijci sjajni u polumaratonu, Etiopljani dominantni u maratonu! Teodora Simović donela odličje Srbiji, Borbelj četvrti

09:09

0

Rekord Olivere Jevtić i dalje na snazi

0MMM1496 - Copyright MN Press

U prestonici Srbije se danas održava veliki 35. Beogradski maraton, a akon što je okončana trka polumaratona u ženskoj konkurenciji, dobili smo i prvu šampionku.

Očekivano, dominirale su takmičarke iz Kenije. Lusi Mavija Muli je ostvarila drugo najbolje vreme u istoriji Beograda,(1:11,54), što je samo 13 sekundi sporije od rekorda legendarne Olivere Jevtić.

Drugo mesto je pripalo njenoj sunarodnici, Lilijan Lelei (1:16,54), dok je do trećeg mesta stigla reprezentativka Srbije Teodora Simović, koja je trku okončala za 1:20,50.

U muškoj konkurenciji, takođe je Kenija dominirala, pa je prvi kroz cilj trase od 21 kilometar prošao Pol Tiongik. On je pomenutu deonicu prešao u vremenu 1:04.19.

Drugo mesto osvojio je Jonas Kinde iz Etiopije (1:07,24), dok se na trećem mestu našao još jedan Kenijac, Stenli Kipruto (1:08, 21). Srbija je ostala bez drugog odličja, Đuro Borbelj je na kraju bio četvrti.

Etiopljanin Mulgta Birhanu Feisa pobednik je maratona. On je trku na 42 kilomemetra i 195 metara prešao za 2 sata, 12 minuta i 57 sekundi. Drugo mesto je zauzeo takođe još jedan Etiopljanin, Tesome Bekele (2:13,37), dok je postolje upotpunio i njihov zemljak Debele Beida (2:16,36).

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Etiopljanka Tsedai Čekole koja je trku završila sa dva sata i 34 minuta. I ovo postolje bilo je samo pod jednom zastavom, pa je tako drugo mesto zauzela Azeb Gebremedhin (2:44,33), dok se na trećem našla Tigist Ajanu (2:51,01).