Bravo, devojke! Rukometašice Srbije na Evropskom prvenstvu!

17:48

0

Odlučujuća pobeda pala je nad Islandom - 28:22

20210421ivSrbijaSlovacka17 - Copyright MN Press

Rukometašice Srbije su odličnom partijom u odlučujućem meču kvalifikacija savladale Island sa 28:22 (19:15) u Zrenjaninu i tako obezbedile plasman na Evropsko prvenstvo.

Prvenstvo Starog kontinenta održaće se od 4. do 20. novembra 2022. godine u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori.

Odlučno je naša selekcija krenula od starta da u direktnoj borbi za plasman na Evropsko prvenstvo savlada Island i obezbedi učešće na sledećem velikom takmičenju, nedelju dana nakon što je to pošlo za rukom rukometašima.

Srbija je u završnici prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti, da bi odličnim startom u nastavku napravila šest golova razlike i nezaustavljivo krenula ka trijumfu.

Izuzetnu partiju je imala Jovana Risović, koja je sa 14 odbrana ulila sigurnost ekipi, dok je napad Srbije predvodila Jovana Stoiljković sa sedam pogodaka.