Milojević ne vlada Džedom: Prijovićev Al Itihad otkinuo bod u gradskom derbiju

19:19

0

Al Ahli propustio priliku da zauzme prvo mesto do utakmice Al Šababa

Copyright Profimedia

Al Ahli nije vladar Džede. Nakon gradskog derbija sa Al Itihadom i odigranog remija 1:1 (0:0), fudbaleri Al Ahlija našeg trenera Vladana Milojevića propustili su dobru priliku da zasednu na prvo mesto, bar na jedan dan. Ovakvom rezultatu najviše su se obradovali u Al Šababu i Al Hilalu, koji će u narednom kolu biti u prilici da povećaju bodovnu razliku u odnosu na Milojevićevu ekipu.

Al Ahli je došao do ranog vođstva u 24. minutu golom Abdulrahmana Gareba. Sve do 86. minuta odbrana domaćih nije dozvoljavala gostima da ugrozi gol Mohameda Al Ovajisija, ali u samoj završnici nisu uspeli da sačuvaju mrežu i tri boda, jer je Ahmed Hegazi na asistenciju Sauda Abdulhamida doneo izjednačenje i veliki bod za Al Itihad.

Aleksandar Prijović je igrao do 88. minuta za goste, dok je Ljubomir Fejsa bio jedan od najboljih igrača domaćeg tima tokom 90 minuta igre.