Lajović na gladijatorski način osvojio set, a onda je nestao sa terena

0

Autor: D. B.

Ništa dobro se nije dogodilo u nastavku meča 1. kola turnira u Monte Karlu

Copyright Profimedia

Bilo je i težih poraza u karijeri Dušana Lajovića, ali ovaj protiv Britanca Danijela Evansa u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu sigurno će ostaviti trag na drugog najboljerangiranog tenisera Srbije.

U Monte Karlu posle dva časa i 48 minuta velike borbe – 6:3, 6:7 (11), 6:2.

Bio je to nastavak meča koji je bio prekinut u ponedeljak zbog kiše. I taj nastavak je doneo gladijator-sku borbu.

Tokom drugog seta oba igrača su ljubomorno čuvali svoj servis, pa je pitanje pobednika rešavano u taj-brejku.

A u njemu je viđeno svašta. Prvo je Lajović izgubio servis, pa je Evans “uzvratio” i srpski igrač je vodio sa 3:2. Ipak, Britanac se nije predavao. U momentima kada je Dušan servirao za set, uspeo je da napravi brejk. I onda je velika razmena. Lajović je na kraju uspeo da iskoristi šestu set loptu, da stigne do 13:11 u taj-brejku i izjednačenja u setovima.

I kada je bilo za očekivati da će Lajović prepun samopouzdanja zbog dobijene velike bitke nastaviti na isti način i u trećem setu – usledilo je razočarenje. Evans je dominirao stigao je do 4:2, a Dušan je u momentu kada to nikako nije smeo uspeo da izgubi servis.

U sledećem gemu Evans je iskoristio drugu meč loptu i eliminisao je čoveka koji je na prethodnom turniru igrao u finalu.