18:39 >> 23:36

0

Crno-beli u jednom od derbija kola slavili u Železniku

Košarkaši Partizana upisali su prvi regionalni trijumf ove sezone.

U jednom od derbija kola 3. kola ABA lige, crno-beli su u Železniku savladali FMP 103:90.

22.56′ – POBEDA PARTIZANA

Mekintajer poentira uz faul, posle čega Lešić dobija tehničku grešku. Pejdž je promašio slobodno bacanje, dok je Mekintajer dodatno pogodio. Nenadić ubacuje trojku za svoj 26. poen – 103:90, 40. minut. Partizan dolazi do prve jadranske pobede ove sezone, crno-beli u Železniku slavili 103:90.

22.49′ – ČOVIĆ ISKLJUČEN

Seriju FMP 11:2 prekida Zagorac s dva ubačena slobodna bacanja. Posle poena Nenadića, Dangubić pravi korake, posle čega Čović poentira s poludistance. Potom plejmejker “pantera” faulira Mekintajera, posle čega je dobio dve uzastopne tehničke greške, što je automatski i isključenje. Pejdž je ubacio tri slobodna bacanja, zbog tehničkih greški Čovića, dok je potom Mekintajer bio polovično uspešan – 98:87, 38. minut. Mekintajer pogađa s poludistance za 100. poen crno-belih na meču – 100:87.

22.41′ – FMP NA MINUS 10

Čović trojkom smanjio minus na 15, ali, poena tajm auta Šćepanovića, Rade Zagorac poentira uz faul. Promašuje dodatno bacanje – 72:75, 35. minut. Pecarski na drugoj strani zakucava uz faul i pogađa slobodno bacanje. Posle promašene trojke Pejdža, Tomas faulira Ulubaja, koji ubacuje dva bacanja i vraća “pantere” na minus 10 – 92:82, 36. minut. Čović osvaja loptu, fauliran je, posle čega je bio polovično uspešan s linije penala. FMP je prepolovio prednost Partizana – 92:83, 37. minut.

22.32′ – PARTIZAN TROJKAMA NADOMAK PLUS 20

Dangubić trojkom otvara završni kvartal, a posle polovičnog učinka Nenadića s linije slobodnih bacanja, Tomas postiže lake poene pod košem domaćina za 82:67. Na trojku Lazarevića, trojkom odgovara Mekintajer – 85:70, 33. minut. Posle nove trojke Mekintajera (4/5, 16 poena) crno-beli dolaze nadomak plus 20 – 88:70.

22.23′ – PECARSKI VRAĆA FMP

Marko Pecarski je s pet poena pokušao da vrati “pantere” u meč, ali je Nemanja Dangubić ubacio trojku za 70:56 u 27. minutu. Posle četiri vezana poena domaćih, Šćepanović reaguje tajm autom. Tim iz Železnika je smanjio prednost gostiju na 10 razlike – 70:60, 28. minut. Mika postiže lake poene posle pik end rol akcije s Gordićem. Pecarski poentira uz faul posle ofanzivnog soka, ali promašuje dodatno slobodno bacanje, kojim je mogao da vrati FMP na jednocifren minus. Posle trojke Pejdža, Pecarski još jednom poentrira posle skoka u napadu. Na kraju treće deonice Partizan vodi 77:66, posle poena Gordića s poludistance. Prethodno je dva bacanja ubacio Nenadić.

22.13′ – CRNO-BELI IDU NA DVOCIFRENI PLUS

Mini seriju Partizana 5:0 poenima posle ofanzivnog skoka prekida Lešić. Novica Veličković je pokrenuo “valjak” ka prvom dvocifrenom plusu na meču, sa nekoliko odličnih defanzivnih i ofanzivnih mijatura, a posle trojke Kodija Milera Mekintajera crno-beli dolaze do prve dvocifrene prednosti na meču – 65:52, 25. minut. Košarkaši Partizana su za prvih pet minuta treće deonice ubacili 19 poena, posle koša iz prodora Gordića za 67:52.

22.04′ – PARTIZAN NA NAJVEĆEM PLUSU

Odlično su crno-beli otvorili nastavak meča. Najpre su odbranili napad tako što domaćin nije uspeo da šutne na koš za 24 sekunde, posle čega je Rade Zagorac pogodio trojku. Nenadić nastavlja sjajnu partiju, ubacio je svoju treću trojku, postigao 14. poen za 51:47. Kodi Miler Mekintajer ubacuje dva slobodna bacanja, posle čega trener FMP Jovanović dobija tehničku grešku zbog prigovora. Zagorac ubacuje slobodno bacanje, posle čega Gordić poentira iz prodora za, dosad, najvećih plus devet Partizana – 56:47, 23. minut.

21.49′ – POLUVREME

Posle tajm auta Šćepanović Dangubić pogađa s poludistance, ali Čović na drugoj strani ubacuje novu trojku za FMP (7/14 u dosadašnjem toku meča). Imali su “panteri” priliku da još više smanje prednost Partizana, ali je posle promašenog floutera Šešlije, Markus Pejdž pogodio svoju drugu trojku na meču. Jovanović traži tajm aut pri vođstvu crno-belih 48:42 u 19. minutu. Čović poentira iz prodora za 48:44, posle čega je Lešić promašio dva slobodna bacanja, prethodno primoravši Miku da napravi treću ličnu grešku. Dangubić promašuje dva bacanja na drugoj strani. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 48:44.

21.41′ – FMP TROJKAMA ODRŽAVA PRIKLJUČAK

Nenadić trojkom zaustavio napad Partizana (37:34), ali su Zagorac i Gordić poenima iz igre, te Pejdž i Tomas sa po jednim ubačenim slobodnim bacanjem vratili crno-belima plus sedam – 43:36, 17. minut). Ulubaj trojkom kažnjava promašen zicer Zagorca.

21.30′ – PARTIZAN BEŽI “PANTERIMA”

Posle poena Nenadića ušlo se u seriju slobodnih bacanja na obe strane, crno-beli su bili za nijansu precizniji, što se odrazilo na rezultat – 32:30 za crno-bele, posle dva ubačena penala Mike u 13. minutu. Novica Veličković pogađa svoju drugu trojku kojom crno-beli odlaze na plus sedam, serijom 9:1 na polovini druge deonice – (37:30).

21.24′ – NENADIĆ BRANI VOĐSTVO FMP

Partizan otvara drugi period trojkom Markusa Pejdža i sa dva poena Tomasa za novo vođstvo crno-belih (26:23), ali potom Nenadić vezuje šest poena (trojka, poeni uz faul i ubačeno dodatno bacanje) i vraća minimalnu prednost na stranu FMP (29:28, 12. minut)

21.16′ – ZAGORAC ZAUSTAVLJA NALET FMP

Zagorac posle tajm auta postiže poene i prekida seriju “pantera”, kojima Ulubaj čuva plus pet. Pejdž poenima s poludistance i Zagorac sa dva ubačena slobodna bacanja približavaju crno-bele na minus jedan, ali Čović potom pogađa treću trojku za FMP u prvoj deonici za 22:18 u 9. minutu. Na kraju prve deonice domaći vode 23:21.

21.10′ – SERIJA GREŠAKA CRNO-BELIH

Posle zakucavanja Veličkovića u kontranapadu crno-beli su poveli 10:4, ali su potom napravili seriju grešaka, koju su “panteri” kaznili serijom 13:2, predvođeni Ulubajem (šest poena) i Radovanovićem (pet). FMP u 7. minutu vodi 17:12 i Šćepanović je primoran da zatraži tajm aut.

21.03′ – PARTIZAN BOLJI NA POČETKU

Crno-beli su bolje počeli meč, trojkama Mekintajera i Veličkovića poveli su 8:4 na isteku trećeg minuta meča.