CSKA se nije oporavio: Micov predvodio Olimpiju do trećeg mesta na fajnal-foru

17:23 >> 17:43

0

Ekipa iz Milana slavila u Kelnu - 83:73

Copyright Profimedia

Treće mesto na završnom turniru Evrolige zauzela je Olimpije iz Milana. Ekipa Etorea Mesine je uspela da sruši CSKA iz Moskve – 83:73 (20:23, 20:11, 20:23, 23:16) i tako sezonu u Evropi završi u pobedničkom stilu.

Utakmice za treće mesto na završnim turnirima obično dobije ekipa koja brže uspe da se oporavi od poraza u polufinalu. Oba tima su iza sebe imala drugačije utakmice, ali sa dramatičnim završnicama… Olimpija se bolje pokazala u prvom poluvremenu, posebno u drugoj četvrtini koju je dobila rezultatom 20:11 i tako otišla na pauzu sa vođstvom – 40:34.

CSKA se oslanjao na Šengeliju, koji je bio najraspoloženiji da izađe na crtu Italijanima. Posle odličnog polufinala i 26 ubačenih poena Efesu, Vil Klajburn na ovom meču nije postojao. U Mesininoj ekipi je bilo više razigranih igrača… Upravo je Šengelija u trećoj četvrtini doneo izjednačenje ruskom timu – 49:49, ali je nastavak ponovo protekao u znaku “manekena”.

Do dvocifrene prednost Micov i drugovi došli su sredinom četvrtog perioda – 69:59 i tada se činilo da protivnik neće imati snage za preokret. Ipak, nisu se predavali Moskovljani. Kurbanov je ubacio trojku, malo kasnije i Lundberg, a odgovor je stigao od Vladimira Micova. Vrlo bitne poene je postigao srpski igral na minut i 25 sekundi pre kraja i odbio nalet rivala – 78:69. Pobedu je trojkom overio Šilds šest sekundi pre kraja…

OLIMPIJA: Panter 2, Ledej 7 (3sk), Micov 14, Rol 11, Rodrigez 14, Tarzuski 7, Cincarini, Šilds 11, Bruks, Evans 1, Hajns 5, Moraskini 11.

CSKA: Lundberg 13, Bolomboj 8, Komenko 3, Hilijard 9, Ukov 2, Antonov, Strelnijeks, Vojtman 12, Klajburn, Šengelija 18 (9sk), Kurbanov 8, Erik.