Barselona pokazala snagu: Zvezda pala u Beogradu

19:59 >> 20:11

0

Poraz crveno-belih u srpskoj prestonici

Jedan španski gigant je pao, drugi nije. Pobedila je Crvena zvezda Real u Madridu, nije uspela to da ponovi protiv Barselone.

Katalonci su ostvarili trijumf u hali „Aleksandar Nikolić“ i pokazali zbog čega su među favoritima za evroligašku titulu – 60:72 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15).

Jedna od pozitivnih stvari za Radonjića iz ovog duela je svakako povratak Lojda koji dugo nije igrao zbog problema sa koronom.

Sve što je moglo da pođe po zlu za crveno-bele je pošlo u prvoj četvrtini. Barselona je napravila zid u odbrani, svaki šut je bio iz teške pozicije, preko ruku igrača. U napadu su igrali skoro savršeno i već u petom minutu imali dvocifrenu prednost (3:14). Trgla se Zvezda malo, ali podatak da su za 10 minuta igre dali tri trojke i dva penala, bez pogođenog šuta za dva, je dovoljno govorio o stanju na terenu (11:21).

Slično je počela i druga deonica (14:26), da bi tada krenulo buđenje srpskog tima. O’Brajant je pogodio četiri uzastopna penala, odbrana je podignuta na znatno viši nivo, nije bilo toliko lakih poena Katalonaca. Uz to se razigrao Lojd, koji se na parket vratio posle duge pauze zbog korone, pa je minus smanjen. Jedini problem u svemu bila je treća lična koju je zaradio Džordan pred odlazak na pauzu (31:35).

Treća četvrtina je podsetila na prvu. Sjajni potezi Kalatesa, veliki broj lakih poena gostiju na obruču. Radonjić je tajm-autima i izmenama pokušavao da pronađe pravo rešenje (36:47). Uz sve to su sudije pustile nešto čvršću igru, sa dosta kontakata. Kolom je bio pokretač, Jasikevičijus je dobio tehničku zbog protesta, pa je malo nedostajalo da zbog toga bude i isključen. Kada je delovalo da su crveno-beli pronašli put za povratak (43:49), dogodilo se upravo suprotno. Serija promašaja, neiskorišćenih slobodnih bacanja, pa je umesto smanjenja razlike, Barsa stekla i velikih „+14“ (43:57).

Poslednja četvrtina počela je nesportskom ličnom Koloma. Sudije (Lotermozer, Kovalski, Rosi) su tada ušli u prvi plan. Veliki broj faulova, posebno na Smitsu, slobodna bacanja za goste i ulazak Zvezde u bonus posle 75 sekundi igre. To je ujedno bio i kraj bilo kakve nade o mogućem preokretu (45:64). Čekao se samo konačan rezultat…

ZVEZDA: O’Brajant 6 (8sk), Volden 8 (2sk, 2as, 2 izg.l), Lojd 9, Davidovac 7 (4sk), Lazić 3 (2as), Rit, Radanov 5, Dobrić 11 (3sk), Kuridža 3 (2sk, 2as), Noko 2 (4sk). Kolom (6, 4as)

BARSELONA: Dejvis 9 (2 uk.l, 2 izg.l), Vesterman 1 (3sk), Hanga, Smits 11, Pustovij 2, Oriola 12 (7sk), Abrines 3 (5sk), Higins 14, Martinez 2, Kjurik 2 (4sk), Mirotić 6 (8sk), Kalates 10 (5as, 4sk)