06:02

0

Odlično izdanje Nikole Jokića u Džordžiji

jokic11 - Copyright Tanjug/AP

Očekivalo se da bude srpski derbi u NBA, ali umesto toga viđena je jedna odlična partija Nikole Jokića u pobedi Denvera nad Atlantom 133:115 u "Stejt Farm" areni. Bogdan Bogdanović još nije dobio dozvolu lekara da zaigra, tako da su bez njegove pomoći Hoksi bili lagan zalogaj za razigrane Nagetse, koji su u ovom trijumfu imali čak šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom.

Jokić je mesto najefikasnijeg igrača ekipe prepustio Bonsu Hajlandu sa 24 poena, dok se on morao da zadovolji sa učinkom od 20 poena, deset skokova i sedam asistencija. Kod poraženih najbolji je bio Tre Jang sa 34 poena.

Utakmica je prelomljena u drugoj četvrtini kada su gosti posle 39:38 počeli da stavaraju razliku i za pet minuta igre došli do 60:44 od čega se domaći do kraja utakmice nisu oporavili.