Bjelici mrvice u bratskom obračunu: Stef pokazao Setu ko je stariji, rasturanje u poslednjoj četvrtini (VIDEO)

25.11.2021

06:39

0

Golden Stejt nastavio pobedničku seriju, srpski as igrao samo šest minuta

Tan2021-11-25_5144639_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/D. Ross Cameron

Nije sve narodne poslovice moguće uvek primeniti. Pokazalo se to u bratskom NBA duelu Stefa (33) i Seta (31) Karija.

Stariji je pogurao Golden Stejt do 16. pobede u 18 susreta, dok je mlađi pokušavao da "izađe iz njegove senke" sve do poslednje četvrtine.

Tačno toliko trajala je neizvesnost, tačno toliko Filadelfija je parirala timu sa najboljim učinkom u NBA ligi - 116:96 (23:34, 27:29, 34:23, 30:12).

Set je gurao svoj tim koliko god je mogao, ubacio je 24 poena, ali nije uspeo da pogodi nijednu trojku iz pet pokušaja. Sve je ipak izgledalo dobro za Filadelfiju dok se konačno nije razgoropadio Stef, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 25 poena, deset asistencija i četiri uhvaćene lopte.

Srpski internacionalac u redovima Voriorsa Nemanja Bjelica nije se naigrao u ovom duelu. Na parketu je proveo šest minuta, pogodio oba slobodna bacanja, promašio jedini šut iz igre i jednom asistirao saigračima.

Golden Stejt je nastavio sa gaženjem rivala, a kako stvari stoje jedini koji mogu da ih prate u dosadašnjem delu sezone su košarkaši Finiksa koji imaju skor 15-3, odnosno samo jedan trijumf manje od Ratnika.