Naravno, Karlo je MVP! Junak velike Megine pobede je najbolji u prošlom kolu AdmiralBet ABA lige (VIDEO)

09:05

0

Senzaciju je napravio tim Vlade Jovanovića, a on je bio glavni akter

karlo - Copyright AdmiralBet ABA League/Dragana Stjepanovic

Završeno je sedmo kolo AdmiralBet ABA lige, u kojoj je bilo dosta dobrih utakmica. Partizan je razbijao FMP, a na kraju meča strepeo, Mornar je zabeležio prvu pobedu, ali je svakako udarna vest da je Mega seriju poraza prekinula pobedom protiv Budućnosti!

Sjajan meč smo gledali u Beogradu, iz koga je Mega, posle velike borbe, izašla kao pobednik – 87:81. Tim Vladimira Jovanovića imao je u prvom poluvremenu i 17 poena prednosti, a onda je u drugom odbijao napade Budućnosti i na kraju sačuvao pobedu.

Ceo tim je igrao odlično, ali se ipak istakao Karlo Matković. Mladi Hrvat je završio meč sa 26 poena, 12 skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom za 35 minuta na terenu. To je ukupan indeks od 40, najveći u ovom kolu AdmiralBet ABA lige!

Ipak, Matković nije samo sakupio ličnu statistiku, već je odveo svoj tim do važnog trijumfa posle tri vezana poraza, tako da je MVP priznanje sasvim zasluženo.