18:48

0

Crveno-beli su uvek pobeđivali Megu u AdmiralBet ABA ligi

kkcz-mega-05 - Copyright MN Press

Crvena zvezda je pobedila Megu svaki put kada su se sastajali u AdmiralBet ABA ligi. Tako je bilo i večeras. Posle "paklenog oktobra" i odigranih 11 utakmica za 27 dana, aktuelni šampion je novembar počeo pobedom.

Crvena zvezda - Mega 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19)

Crveno-beli tako u odličnom raspoloženju dočekuju Panatinaikos u okviru Evrolige koji se igra u četvrtak.

Izabranici Dejana Radonjića su tokom celog meča bili u vođstvu, u većem delu imali prednost od 10 poena i na kraju mirno priveli meč kraju u svoju korist.

Pokušali su gosti u nekoliko navrata da se približe, na kraju treće četvrtine su spustili na devet, ali to je bilo sve sto su uradili večeras.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je ubacila u "petu brzinu", trojkama Simonovića crveno-beli odlaze na plus 20 i već tada se znao pobednik.

Domaćini su sigurno priveli meč kraju, ali nisu spuštali tempo do konačnog zvuka sirene.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Nejt Volters sa 13 poena. Simonović i Kalinić su postigli po 11 poena. Ognjen Dobrić dodao je 10 poena, a Luka Mitrović je utakmicu završio sa pet poena i sedam skokova.

Najefikasniji igrač meča bio je Megin Aleksander Balcerovski sa 19 poena. Karlo Matković završio meč sa 14 poena i šest skokova, dok je 17-godišnji Nikola Đurišić postigao 10 poena.

Crvena zvezda - Mega 81:67

35. minut: Simonović pogađa i treću trojku! Zvezda je otišla na 73:52, mora da reaguje Jovanović

32. minut: Dobrić je dao koš, pa dodatno bacanje, pa Simonović pogađa trojku i Zvezda opet odlazi na veliku prednost – 17 poena. 67:50

Kraj treće četvrtine, 60:48

Kraj treće četvrtine: Lazarević pogađa trojku. Zvezda se odbranila, a Lazarević je opet došao u priliku da šutira za tri, ali se odlučio na prodor i napravio faul u napadu. Holins je postigao koš, tako da je Zvezda uspela da odbije napade Mege.

29. minut: Mega je raširila odbranu, na koju se Zvezda nije prilagodila. Cerovina pogađa trojku, pa Matković daje koš i Radonjić mora da zove tajm-aut. 55:46

27. minut: Zvezda je odbila napad Mege. U jednom trenutku je nastao prekid, jer se jedan od golubova "olakšao" na parket dvorane "Aleksandar Nikolić"! 55:41

26. minut: Volters trojkom konačno prekida "sušni" period Zvezde. On je najefikasniji igrač meča sa 13 poena. Matković pogađa na drugoj strani – 51:39

24. minut: Dosta neefikasna treća četvrtina. Zvezda ima problema u šutu, ali Mega polako prilazi. 48:37

22. minut: Volters je dao koš, Jović uzvratio trojkom, svojom prvom na meču - 48:35

Pogledajte fotografije sa meča:

Pogled na "semafor":

Crvena zvezda: Lazarević 4, Volters 10, Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5, Kalinić 9, Dobrić 1, Holins 2, Simonović 2, Kuzmić 2, Cirbes 4.

Mega: Balcerovski 10, Ružencev 6, Jović 2, Kočović 3, Smit 1, Matković 4, Đurišić 6.

Kraj prvog poluvremena, 46:29

Kraj prvog poluvremena: Seriju Mege prekinuo je Ognjen Dobrić, koji je pogodio jedan od dva penala. Rastrčala se Mega, ali smo u finišu videli dosta promašaja. Zvezda je do svojih poena dolazila sa penala. Ružencev daje i drugu trojku, posle čega Dobrić pogađa u finišu. 46:32

19. Mega je u seriji 9:0, ali Zvezda i dalje ima sigurnu prednost - 41:29.

15. minut: Posle četiri minuta igre, Đurišić postiže jako lepe poene za Megu u drugoj četvrtini, ali Zvezda čuva prednost. Kalinić ima već devet poena - 37:19

13. minut: Mega nije dala koš u drugoj četvrtini, a Zvezda ne staje: 33:16, ovo je već ogromna prednost za crveno-bele.

12. minut: Agresivna je Zvezda, već dve lopte je ukrala na izvođenju Mege. Mitrović je dao koš i dodatno bacanje, tako da aktuelni šampion sada ima velikih +13 – 29:16

Kraj prve četvrtine, 24:16

Lazarević pogađa za najveću prednost – 22:13, ali Kočović odmah uzvraća trojkom. Matković faulira Mitrovića, koji pogađa oba bacanja. Zvezda je pogodila mnogo šuteva, ali se uigrala i u odbrani. Mega preko centara uglavnom ostaje u igri. Kraj prve četvrtine – 24:16.

7. minut: Megu u igri drže centri Matković i Balcerovski. Davidovac pogađa oba bacanja i sada je 19:11.

6. minut: Kuzmić polaže, to je serija Zvezde 8:0. Jovanović zove tajm-aut. Jako je ljut trener Mege. 15:7

5. minut: Volters je iskoristio dva napada, pogodio je i Nikola Kalinić i Zvezda sada već ima prednost 13:7

3. minut: Ujednačena borba. Nikola Ivanović je pored terena, u trenerci gleda meč. 7:7

24sedam/Milan Nastić

1. minut: Počeo je meč, Mega je povela "eli-upom" Matkovića. Izjednačio je Volters, 2:2.

- Verovatno znate, ali da ponovimo da Mega nikad nije pobedila Zvezdu u AdmiralBet ABA ligi, a jedine trijumfe protiv crveno-belih ostvarivala je u Superligi, uključujući i trijumf u finalu prošle sezone.