18:36

0

Crno-beli nastavili pobednički niz

DRL_0717 - Copyright ABA/Borac/Duško Radišić

Partizan je "protutnjao" i kroz Čačak. Crno-beli su nastavili pobedniči niz, savladavši na gostovanju Borac 86:68 (19:10, 25:21, 30:20, 12:17).

Sve je u Čačku ove subote bilo u znaku košarke. Mezimac domaće publike Željko Obradović prvi put u svojoj trofejnoj karijeri u rodnom gradu je vodio jednu takmičarsku utakmicu, što je bilo dovoljno da publika do polednjeg mesta ispuni tribine dvorane kraj Morave.

Ni to što je u svom gradu, ni to što se utakmica igrala u dvorani iz koje se otisnuo u košarkaški svet, pa ni stojeće ovacije koje je dobio prilikom ulaska na parket, nisu ni za milimetar pomerili Obradovićev fokus sa utakmice, koja je, osim u svom uvodu, protekla u potpunoj dominaciji Partizana.

Ponovio se crno-belima "problem" sa nekih prethodnih utakmica i to je jedna od retkih stvari koje bi mogle da zabrinu stručni štab "valjka" pred nastavak sezone. Dosad nisu kažnjavani, ali morće puleni najtrofejnijeg trenera Evrope protiv narednih rivala, znatno ozbiljnijih, mnogo bolje da ulaze u utakmicu i ne dozvole sebi luksuz da čak tri minuta budu bez poena, koliko im je trebalo u Čačku da uhvate zalet.

Ipak, kada su crno-beli rivala "ubacili u mašinu" nisu ga puštali do same završnice duela. Pre svega gotovo perfektnom defanzivom, iz koje su naterali Čačane na čak 12 izgubljenih lopti samo u prvom poluvremenu za pregršt lakih poena, uglavnom posle atraktivnih zakucavanja.

Dok su Lešić i Pecarski imali snage, Čačani su i pružali kakakv takav otpor "valjku". Nekadašnji košarkaši Partizana bili su najzaslužniji što su se domaći dva puta vraćali iz dvocifrenog zaostatka u prve dve deonice, ali su se u trećoj deonici razigrali Ledej i Panter, na čijim minijaturama su gosti sredinom pretposlednjeg kvartala definitivno slomili Borac, koji je u jednom momentu zaostajao za "valjkom" i 29 poena (82:53, 33. minut).

Izabranici Željka Obradovića su na ovaj način poslali još jednu lepu pozivnicu svojim navijačima, da u utorak do poslednjeg mesta ispune tribine dvorane "Aleksandar Nikolić" i pomognu svojim mezimcima da, u trećem kolu Evrokupa protiv Huventuda (utorak), sačuvaju status nepobedivosti.

BORAC ČAČAK: Đoković 6, Ćurčić 5, Hejl 4, Tomašević, Pecarski 13, Lešić 14, Marinković 8, Novaković 8, Todorović 2, Čarapić 8, Janković.

PARTIZAN: Kuruc 10, Panter 3, Ledej 14, Zagorac 10, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 0, Smailagić 13, Mur 8, Glas 2, Trifunović, Madar 13.

Crvena zvezda - Mega 18.00

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Borac 86:68.

38. MINUT - Zagorac prekida poenterski post Partizana, a potom Kuruc dolazi do lakih poena u kontri - 86:62, 37. minut. Čarapić pogađa trojku - 86:66, pred poslednja dva minuta meča.

36. MINUT - Dugo su crno-beli bez poena, Novaković vezuje pet poena i "vraća" Borac na minus 20 - 82:62, 36. minut.

ABA/Borac/Duško Radišić

34. MINUT - Vezali su crno-beli nekoliko promašaja, na drugoj strani Marinković vezuje četiri poena - 82:57, 34. minut.

32. MINUT - Lakim poenima Hejla sa jedne, te Koprivice i Mura s druge strane počela je poslednja deonica. Sve je na meču u Čačku odavno poznato, pitanje je samo koji će biti konačan rezultat. U 31. minutu crno-beli vode 78:53. U kontri poene postiže i Glas - 80:53, 32. minut.

30. MINUT - Na kraju treće deonice crno-beli vode 74:51, posle poena Madara i Mura. To je najveći plus u dosadašnjem toku meča.

28. MINUT - Potpuno se "otvorio" meč. Ređaju se poeni na obe strane. Koprivica vezuje četiri poena za crno-bele, na drugoj polovini terena Ćurčić pogađa trojku, a Pecarski za dva. Madar poentira sa poludistance - 68:49, 28. minut.

26. MINUT - Posle trojke Ledeja, Partizan je na najvećem plusu u dosadašnjem toku meča - 58:40. Sjajnim zakucavanjem Ledeja crno-beli su na plus 20 na polovini treće deonice - 60:40, 25. minut. Ledej ponovo zakucava za novi najveći plus "valjka" 62:40, 26. minut. Seriju Ledeja 7:0 prekida Marinković 62:42, 26. minut.

24. MINUT - Na trojku Pecarskog, trojkom odgovara Kuruc. Đoković na drugoj strani pogađa dva od tri slobodna bacanja - 55:40, 24. minut.

22. MINUT - Presečenom loptom, poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem Kuruca počelo je drugo poluvreme - 47:31, 21. minut. Na poene Lešića pod košem, trojkom odgovara Avramović 50:33, 22. minut. Lešić pogađa dva bacanja. Iskusni košarkaš je najraspoloženiji kod domaćih, dosad je postigao 14 poena. Ledej pogađa dva bacanja - 52:35, 22. minut.

20. MINUT - Madar ubacuje trojku i zaustavlja nalet Čačana - 39:29, 19. minut. Poenima Smailagića uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem okončava se prvo poluvreme u Čačku. Partizan vodi 44:31 posle dve četvrtine.

18. MINUT - Smailagić i Ledej s jedne i Čarapić i Đoković (trojka) s druge strane postižu poene. Partizan vodi 35:27 pred poslednja dva minuta prvog poluvremena.

16. MINUT - Brzo crno-beli stižu na novo dvocifreno vođstvo, koje im poenima s poludistance donosi Zagorac - 27:17, 15. minut. Mini obračun Zagorca i Lešića u poslednjih pet napada. Uspešniji je košarkaš Partizana (6:3) za 31:20. Čarapić ostavlja Čačane na jednocifrenom zaostatku 31:22, 16. minut.

14. MINUT - Minut i po bez poena u igri Partizana, domaći nisu iskoristili da "uhvate" rezultatski priključak. Posle trojke Lešića, poenima iz osvojene lopte odgovara Mur - 25:17, 14. minut.

12. MINUT - Poenima Madara u kontranapadu otovrena je druga deonica. Partizan prvi put na meču ima dvocifreni plus - 21:10, 11. minut. Hejl brzo vraća Čačane na jednocifren zaostatak, poenima iz prodora, a posle promašene trojke Zagorca na isteku napada, Lešić s linije penala pogađa oba puta za 21:14 u 12. minutu. Mini seriju domaćih prodorom od koša do koša i lakim poenima prekida Zagorac.

10. MINUT - Na kraju prve četvrtine Partizan vodi 19:10. Poslednje poene u dosadašnjem toku meča postigao je Mur sa poludistance.

8. MINUT - Novaković trojkom prekida seriju Partizana 8:0 - 12:8. Posle poena Ledeja, Marinović dobija tehničku grešku, a Avramović poentira s linije penala. Još jedna izgubljena lopta domaćina, koju novim zakucavanjem kažnjava Smailagić - 17:8, 7. minut. Pred završna dva minuta prve deonice Partizan vodi 17:10, posle poena Pecarskog.

6. MINUT - Panter pogađa prvu trojku na meču za plus dva Partizana na polovini prve deonice - 7:5. Kuruc lako poentira iz prodora, a potom Avramović još jednom krade loptu u driblingu Đokoviću, koji potom pravi nesportski faul. Košarkaš Partizana je bio polovično precizan s linije penala, a potom Smailagić još jednom zakucava - 12:5, 6. minut.

4. MINUT - Prve poene na meču postigao je nekadašnji košarkaš Partizana Marko Pecarski, posle ofanzivnog skoka. Partizan prve poene na meču postiže na isteku 3. minuta igre, Avramović zakucava posle ukradene lopte. Ubrzo crno-beli vode, posle zakucavanja Smailagića, ali samo na kratko, jer Pecarski vraća mininalno vođstvo domaćinu - 5:4, 4. minut.

2. MINUT - Veoma tvrd početak meča. Prošla su dva minuta bez poena - 0:0.

Partizan će danas biti bez Uroša Trifunovića. Mladi košarkaš stigao je sa ekipom u Čačak, ali, kako saznaje 24sedam, meč sa Borcem će preskočiti zbog stomačnih problema.