Bajo pravi baja za "cibose": Prva pobeda Splićana u AdmiralBet ABA ligi

Košarkaši Splita slavili u derbiju Hrvatske protiv Cibone

Bajo pravi baja za "cibose":  Prva pobeda Splićana u AdmiralBet ABA ligi
roko - Copyright ADmiralBet ABA liga/Split/ivica Cavka

Nije moglo bolje da se završi za Splićane - 77:76 (19:25, 24:13, 20:16, 14:22).

Pobeda za žute protiv velikog rivala Cibone u 6. kolu AdmiralBet Aba lige i to kada su pre utakmice svi bili spremni da Zagrepčanima upišu bodove, misleći da zahuktalim "cibosima" ne može da stane crtu ekipa bez trijumfa u ligi.

Delovalo je, međutim, da će se utakmica razvijati prema takvim prognozama. Gosti su već u prvo j četvrtini dostigli dvocifrenu prednost (24:9), ali su onda u poslednja dva i po minuta dozvolili Splićanima da serijom 10:0 vrate neizvesnost utakmici.

ADmiralBet ABA liga/Split/ivica Cavka

Zahvaljujući mnogo boljem izdanju u drugoj četvrtini napravljen je kapital koji se, istini za volju, topio do poslednjeg minuta utakmice, ali je uspeo da se sačuva u poslednjem napadu.

Njabolji igrač utakmice bio je splitski krilni centar Darko Bajo sa 26 poena i devet skokova i indeksom korisnosti 41. Kod gostiju odličan je bio Amar Gegić sa 17 poena, sedam skokova i šest asistencija.