Slabo izdanje Srbina: Mršav učinak Pokuševskog, Milvoki razbio Oklahomu

0

Autor: M. N.

Naš košarkaš postigao samo dva poena

pokuševski - Copyright Profimedia

Slabo izdanje Alekseja Pokuševskog u porazu Oklahome od Milvokija 130:110 u pripremnoj utakmici ptred početak NBA sezone.

Srpski košarkaš je postigao samo dva poena, uz jednu asistenciju za 18 minuta provedenih na parketu.

Pokuševski je pritom imao i katastrofalan procenat šuta iz šest pokušao ubacio je samo jedan i nema dileme da će veoma brzo zaboraviti ovaj duel.

Milvoki, iako su bili bez Janis Adetokumbo, njihovog najboljeg igrača lako su izašli na kraj sa nemoćnom Oklahomom.

Što se same utakmice tiče, dovoljno je pogledati prvu četvrtinu u kojoj su Baksi ubacili neverovatnih 48 poena i stekli 16 poena prednosti, a na poluvremenu su već imali ogromnih 81:54.

Najefikasniji je bio Lugenc Dort iz Oklahome sa 19 poena, Taj Džerom je dodao 13 poena, a Šej Gildžes Aleksander 12, dok su u redovima Baksa najistaknutiji bili Nvora sa 15 poena, odnosno Midlton i Brajant sa po 14, a Grejson Alen je imao 13 poena.