I ovo je moguće u košarci: Kolson ušao u istoriju, ubacio svih 28 poena za Karšijaku u prvoj četvrtini (VIDEO)

03.10.2021

06:28

0

Autor: Milan Nastić

Amerikanac imao briljantnih 10 minuta protiv Bahčešehira

Copyright Profimedia

I ovo je moguće u košarci! Naime, jedna uobičajna utakmica turskog šampionata između Karšijake i Bahčešehira bez sumnje ostaće upamćena po Bonsiju Kolsonu.

Kako i ne be, kada je domaći igrač postigao svih 28 poena za Karšijaku u prvoj četvrtini, što verovatno nije pošlo za rukom nijednom košarkašu u istoriji ovog sporta.

Amerikanac je imao briljantnih prvih 10 minuta, sedam od sedam za tri poena, a Karšijka je taj deo utakmice dobila 28:15.

Jednostavno gosti za njega nisu imali rešenje, a saigračima je trebalo 15 minuta da se upišu u listu strelaca.

Do kraja utakmice Kolson je povukao malo ručnu, dozvolio i saigračima da pogađaju, pa je meč okončao sa 41 poenom, što je ujedno i rekord njegove karijere.

Treba istaći da Karšijaka tu utakmicu dobila sa 90:81 i klub iz predgrađa Istanbula odlično je krenuo u turskom prvenstvu.

Posle dva kola nalazi se na deobi prvog mesta zajedno sa Efesom, jer su u oba kola ostvarili pobede.