16:17

0

Petrušev učestvovao u demoliranju Bešiktaša

Profimedia - Copyright Profimedia

Filip Petrušev se vrlo lako prilagođava na zahteve evropskog prvaka, pošto je redovan u utakmicama Efesa. I danas je bio dobar, ali nije bilo teško biti dobar u ovakvom meču.

U nečemu što se nekad zvalo "derbi", Efes je bukvalno demolirao Bešiktaš, pobedivši sa čak 46 poena razlike – 101:55 (33:17, 26:5, 25:18, 17:15).

Efes je tako iskalio sav svoj bes, nakupljen porazom od Reala u prvom kolu Evrolige.

Bešiktaš odavno nije tim kakav je bio, ali ovo stvarno niko nije očekivao. Meč je rešen već na poluvremenu, pošto je tim u crno-belom postigao samo pet poena za četvrtinu (?!) i posle 20 minuta je bio u zaostatku 22:59!

U nastavku je bilo još gore, jer je Efes u jednom trenutku imao čak 53 poena razlike, kada je vodio 97:55. Evropski prvak je iz igre šutirao pomalo neverovatnih 68 odsto! Odnosno 71 odsto za dva (24/34) i 64 odsto za tri (14/22).

Ergin Ataman je svima pružio priliku, najefikasniji je bio Rodrig Buboa sa 21 poenom. Džejms Anderson dao je 19, Kris Singlton 16, a Petrušev 11.

Najefikasniji u Bešiktašu bio je Dedrik Loson sa 12 poena.