Partizan bez brejka u gostima: Mega je korak bliža finalu

20:23 >> 20:37

0

Izabranici Vladimira Jovanovića slavili protiv crno-belih - 94:86

Copyright MN PRESS

Košarkaši Mege su uspeli da savladaju Partizan na domaćem terenu – 94:86 (34:18, 16:24, 25:18, 19:26) i tako povedu u polufinalnoj seriji plej-ofa sa 1-0. Drugi okršaj u kome će crno-beli tražiti izjednačenje, a izabranici Vladimira Jovanovića plasman u finale, odigraće se u četvrtak u hali “Ranko Žeravica”.

Prva četvrtina je protekla potpuno u znaku domaćeg tima. Izabranici Vladimira Jovanovića su leteli po terenu, pogađali iz daljine, zakucavali, posle pet i po minuta imali su dvocifreno vođstvo – 19:9. Predvodio ih je veoma raspoloženi Kazalon, a sa druge strane je znake života davao samo Erik Mika.

Prvu deonicu je Mega završila sa 34 postignuta poena, uz odlične procente šuta. Za dva su šutirali 10-7, za tri 9-6, skupili su čak devet asistencija… Partizan je postigao samo jednu trojku (6-1), a za dva je šutirao 11-6. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio – 34:18.

U drugoj je slika na terenu bila prilično drugačija. Crno-beli su zahvaljujući Pejdžu i Zagorcu koji su odmah na startu napravili seriju od šest vezanih poena, smanjili zaostatak. Mika je nastavio da pravi probleme protivniku u reketu, a košarkaši Mege su počeli da promašuju iz daljine, pa prednost više nije bila ubedljiva. Jaramaz je u poslednjim sekundama ubacio trojku i smanjio vođstvo protivnika na – 50:42.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme, ali je njihov prvi pokušaj za preokret odbio trojkom Dragan Milosavljević. Imao je Partizan šansu preko Perkinsa da izjednači, ali je on promašio, a na drugoj strani je stigla kazna u vidu dve trojke Petruševa za redom (64:55). Pokušavali su Matovićevi igrači opet da se približe, ali je još jedna trojka Milosavljevića odvela ponovo na dvocifrenu razliku – 72:60. Pogodio je onda i Simanić za tri, pa je na semaforu pred odlučujuću četvrtinu stajalo “plus 15”.

Mega je povela 17 razlike na startu poslednje četvrtine, a onda je Partizan uzvratio preko Jaramaza, Veličkovića i Mike za – 79:72. Zapretili su još nekoliko puta do kraja crno-beli, uspeli su čak i da u poslednji minut da uđu sa minusom od pet poena. Međutim, Petrušev je imao spreman odgovor. Izblokirao je šut Jaramaza, a onda ubacio poene u kontri. Nije bilo više vremena da se bilo šta promeni.

Mega je povela 1-0 u polufinalnoj seriji i na gostujućem terenu u četvrtak ima prvu meč-loptu za prolaz u finale.

MEGA: Petrušev 22 (8sk), Tepić 5 (5as), SImonović 10 (5sk), Cerovina, Kazalon 23 (6as), Kljajević, Momirov, Novak 5 (8as), Matković 10 (7sk), Milosavljević 13, Simanić 6 (4sk), Langović.

PARTIZAN: Mika 22 (11sk), Dangubić 10 (5sk), Jaramaz 16 (8as), Janković, Trifunović 2, Zagorac 20 (5sk), Petrović, Pejdž 6 (4as), Stepanović, Miletić, Veličković 7 (4sk), Perkins 3 (3sk, 3as).