0

Autor: Milan Nastić

Timu iz Kalifornije potrebna još jedna pobeda do finala Zapada

Copyright Tanjug/AP Photo/Rick Bowmer/

Los Anđeles Klipersi uspeli su da ostvare važan trijumf na gostovanju protiv Jute 119:111, čime su poveli sa 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije.

Tim iz Kalifornije bio je lišen usluga Kavaja Lenarda,  najboljeg igrača zbog povrede, ali tu je bio Pol Džordž koji je sa 37 poena, 16 skokova i pet asistencija najzaslužniji za pobedu u Solt Lejk Sitiju.

Tokom čitavog meča vodila se velika bitka, Juta je odigrala odlično prvo poluvreme, čak su u jednom trenutku imali prednost od 10 poena, u tom delu utakmice posebno se istakao hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, koji je imao 6/6 za tri poena.

Koliko su domaćini bili precizni u prvih 24 minuta, pokazuje i 17 pogođenih trojki, ali ni to im nije pomoglo da slave u meču sa Klipersima.

I pored odličnog šuta, na odmor su otišli sa plus pet (65:60).

Očekivalo se da u drugom poluvremenu neće biti tako raspoloženi šuterski,  što se ispostavilo tačnim.

Klipersi su mnogo bolje krenuli u drugom poluvremenu, ušli u svoj ritam, napravili razliku koju su uspeli da zadrže do kraja i ako žele duel sa Finiksom, potrebna im je da ostvare pobedu u Los Anđelesu.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Pol Džordž sa 37, Moris je stigao do 25, Džekson je ubacio 21 koš.

Kod Jute najbolji su bili Bogdanović sa 32, Mičel sa 21 i Rudi Gober sa 17 poena i 10 skokova.