Real više nije na tronu! Panatinaikos je novi prvak Evrope! (FOTO/VIDEO)

22:11

0

Dugo su gubili, ali kada su preokrenuli, nisu ispuštali prednost

Copyright Tanjug/Andreas Gora/dpa via AP

Košarkaši Real Madrida su poraženi u finalu Evrolige od Panatinaikosa koji su na titulu čekali od 2011. godine. Rezultat u Berlinu je bio 95:80, pa je tako "stari kontinent" dobio novog prvaka, pošto Real nije uspeo da odbrani tron.

Grčkom velikanu na čijoj je klupi Ergin Ataman ovo je sedma evropska titula. Takođe, Turčinu je ovo treća titula u Evroligi, pošto je prve dve osvojio sa Anadolu Efesom.

Podsetimo, u meču za treće mesto Olimpijakos je pobedio Fenerbahče. Pa su tako danas u Berlinu slavili grčki timovi.

Od samog starta gledali smo meč vredan finala. Iako je Real prilično dugo vodio, preokret je usledio u 24. minutu meča. Posle trojke Kendrika Nana za 58:56, sve je krenulo dobro po PAO. Posle toga nisu ispuštali prednost, mada su u prvom poluvremenu gubili i sa 12 poena razlike (41:29).

Veoma zaslužni za preokret su bili i Kostas Slukas i Matijas Lesor. Slukas je ubacio 24 poena, Nan 21, a Lesor 17.

Kod Reala Džanan Musa postigao je 15, a Fakundo Kampaco 12 poena

Blog uživo:

4. četvrtina 80:95

40. minut - Nan pogađa za 95:77. Lesor ne pogađa za tri, ali nema veze. Rodrigez pogađa za tri i za 95:80.

39. minut - Musa pogađa sa linije slobodnih bacanja i smanjuje, ali je Rodrigez faulirao Lesora. Polovičan učinak, za 89:77. Ponovo je fauliran i ponovo precizan, a onda i Slukas za 95:77.

38. minut - Kampaco zbog pet ličnih izlazi sa terena. Mitoglu trojkom povećava prednost na 86:76.

Lesor pogađa oba slobodna bacana - 88:76. Ovo je 14. poena za bivšeg igrača Partizana.

37. minut - Nan povećava prednost na 81:76, a onda novim pogotkom i na 83:76.

36. minut - Tavares smanjuje na 79:76.

35. minut - Ponovo "beži" PAO, na 76:71, trojkom Slukasa. Ponovo Slukas i ponovo trojka - 79:71, ali uzvraća Ljulj istom merom - 79:74.

34. minut - Ataman traži čelendž, a Hezonja smanjuje na 74:68 sa linije slobodnih bacanja. Ljulj trojkom smanjuje na 73:71.

33. minut - Nova trojka Grenta, za 74:65. Nepogrešvi za tri - 3/3, za svoj 12. poen.

32. minut - Ne da se PAO, tačnije ne da Realu da se još više približi. Prvo Grent za 68:65, a onda i trojka Mitoglua, za 71:65.

31. minut - Nan pogađa za dva, odnosno za 66:61. Smanjuje Real na 66:63 posle poena Tavaresa sa linije slobodnih bacanja. Onda Rodrigez smanjuje na 66:65.

Počinje poslednjih deset minuta i ubrzo ćemo saznati ko će biti prvak Evrope.

3. četvrtina 61:64

30. minut - Rodrigez smanjuje na 64:61, a onda Lesor ne pogađa za dva. Propušta šansu da poveća prednost svog tima.

29. minut - Slukas nastavlja da pogađa sa linije slobodnih bacanja, posle tehničke dosuđene Poarjeu. Pogađa i Kalaicakis, pa sada PAO vodi sa 64:59.

28. minut - Uzvraća Poarje i dvojkom smanjuje na 60:59. Jasno je da će biti neizvesno do samog kraja. Slukas pogađa jedno, ali ne oba slobodna bacanja - 61:59.

27. minut - Konačno se rezultat menja. Posle jednog ubačenog bacanja Muse, Nan pogađa za dva i sada je 60:57 za PAO.

25. minut - Nema poena ni na jednoj ni na drugoj strani. Ali zato ima promašaja.

Meč uživo gledaju sadašnja i nekadašnja NBA zvezda, Janis Adetekumbo i Skoti Pipen.

Tanjug/Andreas Gora/dpa via AP

24. minut - Nan pogađa za tri poena i preokreće. Prvo vođstvo za PAO - 58:56.

21. minut - Biće napeto i u nastavku. Slukasova trojka za 54:52, a onda Kampaco povećava na 56:52.

2. četvtrtina 54:49

20. minut -  Za tri pogađa i Kampaco - 54:47. Njegova druga trojka (2/2), kao i njegov deset poen do sada.

Na 19 sekundi do kraja poluvremena tajm-aut za PAO, odnosno Ergina Atamana. Tačku na poluvreme stavlja Slukas, pogađa za dva - 54:49.

19. minut - Ne dozvoljava Musa da se PAO potpuno približi. Trojkom povećava na 51:47.

18. minut - Vildoza smanjuje trojkom na 46:45. Kampaco povećava prednost Reala sa linije slobodnih bacanja - 48:45.

17. minut - I Grent je polovičan sa linije slobodnih bacanja, ali je prednost Real istopljena na četiri poena razlike - 43:39.

Uzvraća Hezonja trojkom, ali Grent istom merom vraća - 46:42.

16. minut - Lesor nepogrešiv za dva (4/4). Postiže svoj osmi poen za 43:37.

Ali je nekadašnji igrač Partizana polovičan sa linije slobodnih bacanja - 43:38.

15. minut - PAO nastavlja da "topi" prednost. Vezani poeni Matijasa Lesora, pa je sada 41:35. Zbog toga Mateo traži tajm-aut.

Konačno poeni za Real, posle kraće pauze. Poajre povećava prednost Madriđana na 43:35.

14. minut - Slukas smanjuje posle slobodnih bacanja, na 41:31.

13. minut - Ernangomez dvojkom smanjuje prednost Reala na 41:29.

1. četvrtina 36:25

10. minut - Sada je plus deset za Real (32:22), pošto je Rodrigez bio uspešan sa linije bacanja.

Slukas smanjuje, takođe sa linije slobodnih bacanja, na 32:24, ali sada Rodrigez povećava na 34:24 poenima iz igre. Na dve sekunde do kraja Ljulj ne pogađa za dva poena. Poarje sa linije bacanje povećava na 36:25.

8. minut - Musa pogađa za dva poena - 26:17, ali uzvraća Nan za 26:19. U nastavku meča Musa ne pogađa za dva, ali je uspešan sa linije bacanja. Sada je 27:19 za branioca titule.

Slukas trojkom smanjuje na 27:22.

7. minut - Musa uspešan sa linije bacanja - 24:17 za Real. Hezonja ne pogađa za tri poena, a posle Nana i Kampaco gubi loptu.

6. minut - Kampaco pogađa trojku, za 22:16 u korist Reala. Ovo mu je već peti poen.

TV tajm-aut.

5. minut - "Okršaj" bivših igrača Crvene zvezde i Partizana. Kampaco za 17:11 za Real, uzvraća Lesor za 17:13.

4. minut - Tehnička greška za trenera Reala Matea zbog prigovaranja sudijama. Nan uspešan sa linije slobodnih bacanja. Smanjuje na 10:9 posle tri uspešna pokušaja. Ali Musa pogađa za dva poena, za 12:9. Nova dvojka Muse, za 15:9 posle uspešno izvedenog dodatnog bacanja.

3. minut - Papapetru pogađa za tri i smanjuje prednost Reala na 10:6.

2. minut - Nova trojka Ndiajea, za 6:3 za Real.

1. minut - Počelo je trojkama. Ndiaje za 3:0 za Real, ali uzvraća Grant pa je 3:3.

Počela je borba za trofej!

19.50 - Nešto ranije danas, mladi košarkaši madridskog Reala osvojili su juniorsku Evroligu, pošto su u finalu u Berlinu posle produžetka pobedili francuski Insep rezultatom 85:84.

19.47 - Utakmica počinje u 20 časova.

19.43 - Ove sezone su igrali dva puta i oba puta je viđen "brejk". U Atini je bilo 90:78 za Real, a "zeleni" su se u Madridu revanširali sa 97:86.

19.37 - Podsetimo, Madriđani koje sada vodi Ćus Mateo su osvojili 11 titula, dok PAO ima šest i na novu čeka još od 2011.

19.00 - U meču za treće mesto Olimpijakos je bio bolji od Fenerbahčea.