Autor: A. S.

Slovenac bi da igra za titulu!

Luka Dončić - Copyright Tanjug/AP Photo/Kyle Phillips

Luka Dončić se polako budi u polufinalnoj seriji plej-ofa NBA lige, pa je nakon prilično slabog prvog meča, u drugom protiv Oklahome pokazao svoj raskošni repertoar.

Zahvaljujuči njemu, Dalas je stigao do brejka, 119:110, pa je pred selidbu u Dalas rezultat u seriji nerešen, 1-1.

Dončić je meč završio sa 29 poena, 10 skokova i sedam asistencija, a veliku pomoć imao je od Pi Džej Vašingtona koji je takođe postigao 29 poena i imao 11 skokova.

A što se samog meča tiče, Dončić je bio strašno motivisan od prvog minuta, pa je u startnoj četvrtini postigao četiri trojke. Nivo igre sa početka meča nije opadao ni u nastavku, bar kada je igra Slovenca u pitanju, pa su Maveriksi stekli prednost od 15 poena.

Ipak nisu uspeli da sve vreme održavaju veliki dvocifreni plus, dozvolili su Oklahomi da se bori i priđe na -5, koliko je bilo na poluvremenu.

Nije tu bio kraj nadanjima Tandera, već su stigli i do preokreta, 72:72, a Maveriksi su potom uzvratili serijom 18:4 i to dok je Luka bio na klupi, pa su vratili dvocifreni plus. Domaćini su loše šutirali u poslednjem kvartalu, pa je Dalas odbio nalet Oklahome i upisao pobedu.

Kod Oklahome je najefikasniji bio Šaj Gildžeus Aleksander sa 33 poena, 12 skokova i osam asistencija, ali to nije bilo dovoljno da parira Slovencu.

Noćas je odigran i duel između Klivlenda i Bostona, a Seltiksi su doživeli šokantan poraz rezultatom 118:94!

Kavsi su tako izjednačili na 1:1 u seriji, koja se sada seli na njihov teren.