PAO upao u problem, Makabi brejkom krenuo ka fajnal-foru Evrolige! Real pregazio Baskoniju!

Autor: G. F.

Uzbudljiv početak raspleta u elitnom takmičenju

Detalj sa meča Makabija i Panatinaikosa - Copyright MN Press

Plej-of Evrolige je počeo i odmah smo videli veliko iznenađenje!

Košarkaši Panatinaikosa, drugoplasirani tim u ligaškom delu takmičenja, poraženi su na svom parketu od Makabija, koji je tek posle plej-ina izborio mestu među osam najboljih.

Ekipa iz Tel Aviva slavila je sa 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17) u više nego uzbudljivoj završnici.

Mora se reći i da je Makabi preživeo savršeno prvo poluvreme domaćih u OAKA areni, pošto je PAO šutirao nestvarnih 11/11 za tri poena.

Na minut do kraja bilo je 87:87, Braun je pogodio za prednost Izraelaca, a Slukas zakomplikovao i upropastio poslednji napad Panatinaikosa. Napravio je potom i faul, a Džoš Nibo sa penala postavio konačan rezultat.

Drugi meč ove serije na programu je u četvrtak od 20.15, a domaćin će ponovo biti PAO.

Drugi meč Top 8 faze nije doneo ni približno takva uzbuđenja pošto je madridski Real potvrdio silu i pregazio Baskoniju sa 90:74 (26:17, 22:20, 22:13, 20:24).

Drugi meč će biti odigran u petak, takođe u Madridu.