Partizanova demonstracija sile! Valjak pregazio Zadar za kraj ligaškog dela AdmiralBet ABA lige! (VIDEO)

20:47

0

Crno-beli i Zadrani uhvatili zalet za početak plej-ofa regionalnog takmičenja

Džejms Naneli na meču sa Zadrom - Copyright MN Press

Revanširali su se košarkaši Partizana Zadru sa kamatom za jedan od najbolnijih poraza u tekućoj sezoni. Na zatvaranju ligaškog dela AdmiralBet ABA lige crno-beli su u beogradskoj Areni demonstrirali silu i napravili sjajnu uvertiru za evroligaški okršaj sa Valensijom (petak) ali i početak završnih borbi za odbranu regionalnog trona - 113:74.

Nije okršaj u novobeogradskoj dvorani imao nikakav rezultatski značaj s obzirom da su oba rivala svoje startne pozicije pred doigravanje zacementirali još ranije, što je Željko Obradović maksimalno iskoristio da u potpunosti razigra igrače koji su dosad imali nešto manju ulogu u timu.

Pre svega se to odnosi na Balšu Koprivicu, koji je svojih "pet minuta" iskoristio za apsolutnu dominaciju, pre svega pod košem rivala. Mladi centar Valjka odigrao je jedan od najboljih mečeva u crno-belom dresu, a Zadrane je iz Arene ispratio sa 12 poena i 11 skokova, od kojih su čak sedam ostvareni u fazi napada.

Takođe, raspoloženi su bili i šuteri jadranskog vladara. Predvodio ih je Džejms Naneli, koji je sa tri trojke u prva tri minuta druge deonice ubacio Valjak u veću brzinu, na kojoj je i počeo konačni slom Zadrana.

Ubrzo su se iskusnom Amerikancu u dalekometnoj paljbi pridružili Aleksa Avramović i Kevin Panter, a kada su nišanske sprave u drugom poluvremenu podesili Danilo Anđušić, Zek Ledej i Džejlin Smit, potpuni brodolom Zadrana u Beogradu mogao je da se nasluti još sredinom treće četvrtine.

PARTIZAN: Smit 16, Ledej 12, Avramović 18, Koprivica 12, Panter 13, Smailagić 4, Naneli 14, Anđušić 9, Doužer 2, Ponitka, Kaminski 5, Kaboklo 8.

ZADAR: Dejvis Junior, Klarica 3, Vujačić, Žganec 15, Mazalin 14, Lakić 8, Mekić, Jambrović, Drežnjak 15, Grbić, Božić 10, Ramljak 9.

KRAJ! Partizan je pobedio Zadar 113:74!

38. MINUT - Sve je odavno rešeno u Areni, u završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Partizana 106:72.

36. MINUT - Na polovini četvrte deonice Partizan stiže do plus 30 posle 2+1 Ledeja - 95:65. Posle trojki Smita i Ledeja pukla je stotka u Areni - 101:65. Seriju Partizana 9:0 lakim poenima (četiri) prekida Žganec - 101:69.

34. MINUT - Partizan je u novom velikom naletu, poenima Smita i Avramovića (pet vezanih) pravi seriju 7:0 za novi najveći plus u 34. minutu meča - 92:63.

32. MINUT - Smit promašuje trojku na otvaranju četvrte deonice, Klarica na drugoj strani ubacuje šut van linije 6.75. Ledej odmah vraća trojku - 82:62, 31. minut. Pošto je Božić bio polovično precizan sa linije penala, Smit ubacuje trojku - 85:63.

30. MINUT - Kaminski prekida mini seriju Zadrana, koji nešto bolje završavaju treću deonicu i sa četiri vezana poena prilaze na 79:59.

28. MINUT - Posle trojke Drežnjaka, Koprivica dolazi do novih poena - 77:52. Po dva penala ubacuju Drežnjak i Božić sa 77:56 pred završna dva minuta treće deonice.

26. MINUT - Posle skoro četiri minuta bez koša, seriju Partizana prekida poenima u kontri Ramljak. Anđušić odgovara sa 2+1 - 73:47. Na isteku 26. minuta crno-beli vode 75:49 posle poena Doužera.

24. MINUT - Ofanzivni skoka pa asistencija Koprivice za drugu vezanu trojku Anđušića - 64:45, 23. minut. Panter ubacuje dva od tri penala za novi najveći plus Valjka večeras - 66:45. Traje serija Partizana, posle dva vezana zakucavanja Koprivice ide na 9:0 za novi najveći plus - 70:45.

22. MINUT - Treća deonica otvorena je poenima Mazalina - 55:43. Crno-beli iz četvrtog ekstraposeda dolaze do tri poena posle preciznog šuta Pantera - 58:43. Potom šut van linije 6.75 ubacuje i Anđušić. Na isteku 22. minuta, posle poena Ramljaka, Partizan vodi 61:45.

20. MINUT - Panter vezuje brzih pet poena - 52:36, 19. minut. Odbili su u potpunosti crno-beli nalet gostiju u drugoj polovini druge deonice, ali su malo posustali što su Zadrani iskoristili da priđu na minus 12 pred završnih 60 sekundi druge deonice - 52:40. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi protiv Zadra 55:41 posle nove trojke Pantera.

18. MINUT - Posle poena Kabokla, Zadrani vezuju četiri poena u jednom posedu i trojkom Ramljaka prilaze na 43:31. Kaboklo ubacuje dva penala na drugoj strani 45:31, 17. minut. U završna dva minuta prvog poluvremena ulazi se s vođstvom Partizana 50:36 posle prve trojke Pantera večeras.

16. MINUT - Na polovini druge deonice Drežnjak pravi treću ličnu grešku, posle čega Koprivica ubacuje dva penala i povećava prednost crno-belih na 36:24. Gosti prave faul u napadu, posle čega Naneli sa linije penala (2/2) povećava seriju Partizana na 10:0 za novo najveće vođstvo Valjka u 15. minutu - 38:24. Skoro tri minuta su gosti bez poena, a posle trojke Avramovića crno-beli ekspresno odlaze na velikih plus 17 - 41:24. Seriju Valjka 13:0 trojkom prekida Lakić.

14. MINUT - Seriju gostiju zakucavanjem prekida Koprivica, posle čega Panter faulira Drežnjaka prilikom šuta za tri poena. Košarkaš Zadra je ubacio sva tri penala - 28:24, 13. minut. Naneli ubacuje svoju treću trojku večeras, a potom iskusni Amerikanac sa 2+1 odbija nalet gostiju - 34:24, 14. minut.

12. MINUT - Između pet poena Drežnjaka, Naneli vezuje dve trojke za novo najveće vođstvo Valjka - 26:16, 11. Na isteku 12. minuta crno-beli vode 26:21 posle ekspresne serije 5:0 gostiju. Obradović reaguje tajm autom.

10. MINUT - Džejlin Smit ubacuje prvu trojku za plus četiri crno-belih, koji posle poena uz faul i ubačenog bacanja Ledeja dolaze do najvećeg vođstva u dosadašnjem toku meča 18:11. Poeni Koprivice posle novog ofanzivnog skoka, na kraju prve četvrtine Partizan vodi protiv Zadra 20:11.

8. MINUT - Prve poene na meču postiže i Džejlin Smit - 10:8, 7. minut. Iz ekstraposeda Žganec ubacuje novu trojku za vođstvo Zadra 11:10 u 8. minutu. U završna dva minuta prve deonice ulazi se s vođstvom Partizana 12:11 posle poena Avramovića iz skoka u napadu Koprivice.

6. MINUT - Smit je promašio trojku u napadu Partizana na plus četiri, posle čega Kaminski pravi drugu ličnu grešku na polovini uvodne deonice. Klupa crno-belih je tom prilikom dobila tehničku grešku, ali su gosti poentirali samo sa linije penala - 8:5, 5. minut. Dva napada su crno-beli promašili na plus tri, što trojkom kažnjava Žganec - 8:8.

4. MINUT - Kaminski je bio polovično precizan sa linije penala, potom Mazalin promašuje oba bacanja - 4:2, 3. minut. Prokockali su crno-beli napad na plus dva, pa Mazalin poravnava rezultat - 4:4. Avramović čuva vođstvo Partizanu sa dva ubačena penala. Na isteku 4. minuta Valjak vodi 8:4 posle poena Smailagića.

2. MINUT - Meč je otvoren poenima Mazalina. Odgovara Avramović sa 2+1 za prvo vođstvo Partizana - 3:2.

- Iako utakmica nema rezultatski značaj, trener Partizana Željko Obradović je uoči meča izneo jasna očekivanja koja ima od svoje ekipe.

- Pre nekoliko dana održana je Skupština AdmiralBet ABA lige na kojoj je doneta jedna veoma važna odluka za narednu sezonu. Opširnije pročitajte u posebnom tekstu.