0

Izarbanici Janisa Sferopulosa slavili na Gripama i tako poslali Studentski centar u doigravanje

Copyright Admiralbet ABA liga/Split/Veljko Martinović

Košarkaši Crvene zvezde su trijumfom protiv Studentskog centra prošle nedelje overili prednost domaćeg terena do kraja doigravanja za jadranski tron, a večeras su „izaberali“ rivala u četvrtfinalnoj seriji.

Izabranici Janisa Sferopulosa pobedili su u poslednjem meču ligaškog dela sezone Split na Gripama i tako direktno odlučili poslednjeg učesnika doigravanja za tron i ujedno sebi za rivala "dodelili" Studentski centar - 92:73.

Matematika za Splićane večeras je bila veoma prosta. Samo senzacija u duelu sa srpskim šampionom vodila je hrvatski tim u plej-of, međutim na parketu njoj ni u jednom trenutku nisu bili ni blizu.

Bez Miloša Teodosića, Džoela Bolomboja i Rokasa Gedraitisa crveno-beli su na Gripama igrali tačno onoliko koliko im je bilo potrebno da, pre svega, obraduju podgoričke Studente, a ono što će se posebno pamtiti sa večerašnjeg meča jeste debi i prvi poeni u Zvezdinom dresu Treja Tompkinsa.

Najefikasniji kod pobednika bio je Nemanja Nedović sa 19 poena, pratio ga je Džavonte Smart sa 13. Luka Mitrović je zabeležio dabl-dabl od 10 poena i 10 skokova. U poraženom sastavu najviše se istakao Luis Saliven sa 19, dok je Toni Perković dodao 16.

Partizan - Zadar 19.00 (AP1)

KRAJ! Crvena zvezda je pobedila Split 92:73!

38. MINUT - Sve je rešeno u Splitu, u završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Crvene zvezde 88:66.

36. MINUT - Posle poena Salivena, dva penala ubacuje Branko Lazić - 82:61. Na polovini završne deonice 84:61 posle koša Smarta. Nova mini serija crveno-belih 6:0 i posle poena Ilića vođstvo 86:61.

34. MINUT - Ide serija Zvezde na 10:0 za plus 20 (76:56) u 33. minutu posle poena Ilića. Šorter trojkom prekida seriju crveno-belih, koji posle poena Smarta i Ilića idu na novi najveći plus - 80:59, 34. minut.

32. MINUT - Crveno-beli otvaraju četvrtu deonicu sa osam uzastopnih poena i posle trojki Jaga i Lazića odlazi na dosad najvećih 74:56, 32. minut.

30. MINUT - Mini seriju domaćih 4:0 trojkom prekida Hanga - 66:53, 29. minut. Na kraju treće deonice Zvezda vodi 66:56 posle trojke Perkovića.

28. MINUT - Sjajno su crveno-beli izašli iz tajm auta Sferopulosa, nanizali osam poena i posle trojke Nedovića "beže" na 63:49, pred završna dva minuta treće deonice.

26. MINUT - Posle poena Mitrovića, Zadrani prave mini seriju 5:0, a Sferopulos traži minut odmora - 55:49, 26. minut. Nedović iz ekstraposeda poentira posle floutera, a potom je polovično precizan sa linije penala - 58:49.

24. MINUT - Split je prokockao napad na minus 10 posle dva promašena penala Mitrovića, što poenima u tranziciji kažnjava Nedović - 53:41. Perković ubacuje prvu trojku u trećoj deonici - 53:44. Dva napada je Split proputio na minus devet.

22. MINUT - Posle minut i po bez koša, prve poene u nastavku meča ubacuje Fanderburk sa linije penala (2/2). 49:39. Tobi postiže poene za Zvezdu, a potom Kalajdžić poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje 51:41.

RUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Šorter na minus devet promašuje zicer što ekspresno na drugoj strani kažnjava trojkom Smart - 47:35, 19. minut. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi u Splitu 49:37.

18. MINUT - Smart i Tompkins u 18. minutu vraćaju crveno-bele na dvocifreni plus - 44:33. U završna dva minuta prvog poluvremena ulazi se s vođstvom Zvezde 44:35 posle poena Šortera - 44:35.

16. MINUT - Ljubičić ubacuje dva penala,  posle poena Gilespija iz ofanzivnog skoka, prvi koš u Zvezdinom dresu postigao je Tompkins - 37:31, 16. minut. Posle poena Ljubičića, novu trojku ubacuje Jago - 40:33.

14. MINUT - Šorter poentira sa poludistance za izjednačenje - 25:25. Jago trojkom prekida seriju domaćina 10:0 za prve poene Zvezde posle pet minuta. Odmah potom Brazilac ubacuje i jedno od dva bacanja - 29:25 za Zvedu u 17. minutu. Šorter poenita iz prodora, Mitrović vraća Zvezdu na plus četiri, a u 14. minutu prvi put na parketu u Zvezdinom dresu je Trej Tompkins - 31:27.

12. MINUT - Pošto su oba tima prokockali uvodne napade u drugoj deonici, Runjić sa dva ubačena penala produžava seriju Splita na 10:2 (i 6:0) za prilazak na minus četiri u 11. minutu - 25:21. Traje nalet domaćina, koji posle poena Salivena dolazi na samo posed zaostatka - 25:23. Sferopulos traži minut odmora posle kojeg Jago promašuje za dva.

10. MINUT - Mini serijom 4:0 Splićani su u 9. minutu prišli na jednocifren minus, ali lakim poenima Ilića Zvezda se vraća na 10 poena viška - 25:15. Na kraju prve deonice Zvezda vodi 25:19.

8. MINUT - Posle trojke Lazića i novih poena Mitrovića Zvezda u 7. minutu stiže do prve dvocifrene prednosti na meču - 21:11. Nedović sa dva ubačena penala podiže prednost crveno-belih na plus 12. U završna dva minuta prve deonice ulazi se s vođstvom Zvezde 23:13 posle poena Salivena.

6. MINUT - Posle novih poena Mitrovića i treće trojke Nedovića Zvezda na ulasku u 6. minut meča vodi 16:9. Seriju Zvezde 10:0 prekida Fanderburk - 16:11.

4. MINUT - Tobi ubacuje trojku za izjednačenje - 6:6, potom sa 2+1 odgovara na drugoj strani Ljubičić. Nedović pogađa novu trojku za crveno-bele - 9:9. Posle četiri minuta košarke Zvezda vodi 11:9 posle poena Mitrovića na asistenciju Hange.

2. MINUT - Pošto je Nedović ubacio trojku na startu meča, sa dva uzastopna ubačena šuta van linije 6.75 odgovara Perković.

- Miloš Teodosić je nedavno dao izjavu koja je silno obradovala sve navijače Crvene zvezde.

- Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos u najavi meča bio je prilično jasan u onome što očekuje od svog tima. Opširnije pročitajte u posebnom tekstu.