Bolan poraz Partizana: Pao u neviđenoj drami - Imao prednost u finišu, pa ispustio pobedu!

02.02.2024

22:38

1

Autor: P. K.

Crno-beli preokrenuli veliki minus, pa sami sebe savladali

Aleksa Avramović sa loptom - Copyright MN Press

Partizan je odigrao mnogo bolje nego u Monaku, ali je svojim greškama ispustio trijumf protiv Virtusa u Bolonji.

Posle 40 minuta neviđene drame, Virtus - Partizan 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Partizan je tako duplo kolo okončao sa dva poraza, dva bolna poraza, koja slamaju srca svim navijačima. Prvo su bili potpuno neprepoznatljivi protiv Monaka i nisu ličili na sebe i na kraju pretrpeli ubedljiv poraz. Protiv Virtusa su igrali vrlo dobro i prepoznatljivo, ali loša reakcija na presing i nepotrebne greške dovele su do poraza u meču koji su mogli da dobiju.

Crno-beli su sada na skoru 12/13 i u preostalih devet kola ih čeka veliki izazov da se dokopaju plej-ofa. Sledeće nedelje im u goste dolazi Bajern.

Partizan je u Bolonji odlično krenuo, sve je polazilo od sjajne odbrane, ali je stao u napadu krajem prvog poluvremena, kada je Virtus poveo. Prednost tima iz Bolonje porasla je u drugom poluvremenu i do 12 poena, ali su se crno-beli, kao i mnogo puta do sada vratili u meč.

Partizan je potpuno preokrenuo u poslednjoj četvrtini, došao do šest poena prednosti oko tri i po minuta pre kraja meča, ali je onda napravio nekoliko potpuno nepotrebnih grešaka, uz fantastičnu odbranu Virtusa to izgubio.

Čak i ako preskočimo Belinelijevu magiju, koji je u terćoj četvrtini bukvalno sam odbio napad Partizana, crno-beli su u finišu potpuno preokrenuli. Panter i Avramović su povukli tim, a onda je Naneli trojkama doneo preokret. Odličan je bio i Balša Koprivica, dok je Ledej potpuno podbacio.

Ono što je najviše koštalo Partizan su izgubljene lopte, posebno ubacivanje lopte iz auta. To je teško objašnjivo kada se zna koliko ima iskusnih igrača i to što je Željko Obradović igrao sa niskom petorkom u finišu.

Na kraju je Ludberg bio junak Virtusa, jer je imao neke ukradene lopte, a u poslednjoj četvrtini dao je 10 poena. U finišu je Abas pogodio ključne penale, a onda i ukrao loptu i zakucao za plus četiri u finišu.

Najefikasniji u Partizanu bio je Kevin Panter sa 22 poena. Džejms Naneli postigao je 18, a Aleksa Avramović 16. Doužer je takođe bio dvocifren sa 10 poena, uz četiri skoka, ali i tri izgubljene lopte.

Belineli i Lundberg dali su po 20 poena za Virtus, a Kordinije je dodao 12. Domaćin je večeras šutirao za dva 20/29, odnosno čak 69 odsto!

Kraj meča: Virtus - Partizan 86:84

40. minut: Da vidimo šta je Obradović spremio. Virtus će verovatno ići na faul. Abas krade loptu i zakucava. Panter daje trojku, Banki koristi poslednji tajm-aut. Oko dve sekunde do kraja. 86:84

40. minut: Promašio je Panter, ali onda je prošlo mnogo vremena pre faula. Smailagić je malopre odigrao sve što treba, ali je Lundberg pogodio iz fejd-auta, neodbranjivo. Abas ide na liniju penala. Siguran je oba puta, 9 sekundi do kraja. Partizanu treba trojka. Tajm-aut. 84:81

40. minut: Lundberg pogađa trojku preko Smailagića! Neverovatno. 82:81

40. minut: Mnogo problema imao je Partizan da izvede loptu. Smailagić je fauliran. Siguran je oba puta. 79:81

40. minut: Koridnije je nekako prošao i ponovo izjednačio. Virtus posle uzima Doužeru loptu, ali Kordinije promašuje sve! 52 sekunde do kraja, nerešeno!

39. minut: Krade loptu Kordinije pored Koprivice i donosi izjednačenje, ali Koprivica zakucava na drugoj strani. Neviđena drama, 1.40 do kraja. 77:79

38. minut: Kordinije je pobegao i dao koš. Virtus prilazi na minus dva posle mini-serije 4:0. Sada je 75:77. Tajm-aut Obradovića.

38. minut: Lundberg prvo daje koš, pa onda krade loptu i ima novi šut. Promašuje, loptu hvata Koprivica, koji je fauliran. To je poslednji mali faul Virtusa. Panter je imao težak šut, ali je promašio. 2.20 do kraja. 73:77

37. minut: Odbila se lopta do Doužera, koji pogađa uz zvuk sirene! Sudije proveravaju da li je šutnuo na vreme. Na snimkuje potpuno jasno da je šutnuo na vreme! Pogledale se sudije i da li je bilo za tri, ali tu je bilo jasno da nije. 71:77. 3.21 do kraja.

37. minut: Avramović faulira Danstona, koji daje samo jedno od dva bacanja. Partizan ima plus četiri, do kraja utakmice ostalo je 3.48. 71:75. Tajm-aut Obradovića posle faula. Prošlo je 16 sekundi.

36. minut: Partizan se odbranio, a onda Naneli pogađa uz faul! Šengelija pravi četvrtu ličnu grešku. Panter ide na klupu. Ova niska petorka sjajno funkcioniše. Naneli siguran - 70:75

36. minut: Naneli za triiiii! Lopta se odbila u vis od obruča i vratila se u koš. Malo sreće za Partizan! 70:72

35. minut: Partizan više puta seče napade Virtusa, koji nekako zadržava posed. Nisu ukradene lopte, ali prekida protok lopte. Ali, Panter pravi nepotrebni faul na Lundbergu koji je polagao. Ne samo da je dao dodatni penal, nego je na pet minuta pre kraja došao do svog četvrtog faula. Danac daje dodatno. 70:69

35. minut: Odbranio se Partizan, Avramović je uhvatio skok i "odvezao" sam do kraja! Polaže za novu prednost Partizana! 67:69

34. minut: Lundberg pogađa trojku i vraća nerešeno! Kakva je ovo drama! Neutralni ljubitelji košarke sigurno uživaju, ali takvih verovatno nema mnogo kad igraju dva velikana evropske košarke. 67:67

34. minut: Koprivica je imao blokadu koju ćete sigurno videti u hajlajtsima, a Naneli daje trojku za vođstvo Partizana! 64:67

33. minut: Danston je uhvatio ofanzivni skok posle promašaja Belinelije i pogodio, ali nema ovde zamerke crno-belima, odigrali su u odbrani šta je trebalo. Na drugoj strani, Naneli biva fauliran pri šutu i ima dva bacanja. Siguran je Amerikanac. Kakva borba, kakva drama! 64:64

32. minut: Miki promašuje, nije našao put do koša, Panter pogađa! 62:62! Tajm-aut Luke Bankija.

32. minut: Jako niska petorka Partizana, Koprivica je jedini visoki igrač, ali on brani napad i daje crno-belima posed za eventualno vođstvo. Doužer je prošao sve, ali promašio polaganje! Šteta!

31. minut: Partizan je imao prvi posed, Doužer je pogodio težak šut uz zvuk sirene. 62:60

Kraj treće četvrtine: Virtus - Partizan 62:58

20. minut: Miki je promašio zakucavanje, uhvatio ofanzivni skok, ali mu Koprivica uzima loptu! Tako je!  Avramović prolazi i polaže uz faul! Vratio se rezultatski Partizan potpuno, iako je gubio 12. Promašuje Avramović, a Virtus nije iskoristio poslednjih pet sekundi. 62:58

20. minut: Panter pogađa trojku uz faul! Siguran je kapiten Partizana! 62:56

19. minut: Pajola je krenuo na polaganje, ali ga je Smailagić sačekao i žesotko "zalepio". Ipak, sudije su videle faul telom. 62:52

19. minut: Heket daje oba bacanja, a Doužer pogađa koš. U odbrani Doužer seče loptu i šalje je u aut sekund i po pre isteka napada. Lundberg je ostao potpuno sam pod košem i pogađa zicer. Opet neobjašnjivi defanzivni propust. Panter je fauliran i ide na liniju penala. Siguran je - 60:52

18. minut: Nova dobra odbrana! Smit seče napad, daje Naneliju, koji promašuje zicer, ali Smit popravlja. Sjajno se predstavlja navijačima Partizana za sada. Vreme je isticalo, Doužer je morao brzo da šutne, ali promašuje. 56:48

17. minut: Kordinije pogađa oba penala, a na drugoj strani gledamo "eli up" i novo zakucavanje Smailagića, opet bez faula. Belineli pravi faul u napadu! To mu je treći penal i izlazi iz igre. 56:46

15. minut: Panter daje svoju prvu trojku na meču, ali Belineli je bio zaboravljen i, pogađate, daje trojku. Ne smeju crno-belima da se dešavaju ovakvi propusti. 54:44. Ledej promašuje, tajm-aut.

15. minut: Belineli nalazi Danstona, koji je bukvalno sam samcit pod košem i zakucava. Virtus ima dvocifrenu prednost, a sve to zahvaljujući Belineliju koji je vezao sedam poena i razigrao tim, ali i podigao publiku na noge. 51:41

15. minut: Belineli konačno promašuje za tri, ali Šengelija hvata ofanzivni skok i daje lake poene. Baš ovakve stvari crno-beli treba da spreče. Na drugoj strani, Ponjitka promašuje, Kaminski hvata i biva fauliran, ali sudije pokazuju samo loptu sa strane. Brzo se odvijala utakmica, tako da ovi prekidi malo usporavaju. Kordinije pravi faul na Panteru i Virtus je van bonusa. Ali, sudije sviraju Panteru faul u napadu! Neverovatno! ostaje 49:41

14. minut: Nažalost, Belineli daje trojku uz dodatno bacanje i sa četiri poena iz jednog napada odbija napad Partizana. Ali, Avramović pronalazi Kaminskog koji zakucava. Samo da bi Belineli opet vratio trojkom... Ovo je trenutno okršaj Avramovića i Belinelija. 47:41

13. minut: Avramović daje koš i dodatno bacanje! Vezao je šest poena za Partizan i prvi je dvocifreni u svom timu. 40:39

22. minut: Posle neiskorišćenih napada na obe strane, Kordinije daje trojku i donosi Virtusu maksimalnih plus sedam, ali onda Smailagić prolazi sve i monstruozno zakucava! Šengelija pogađa, ali Avramović daje trojku! 40:36

21. minut: Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena: Virtus - Partizan 35:31

20. minut: Heket je sve sam uradio i pogodio. Kraj poluvremena 35:31

20. minut: Nesporazum Doužera i Kaminskog i Partizan gubi loptu! Ovo je već previše neiskorišćenih napada. Virtus će imati poslednji napad, zbog čega Banki zove tajm-aut.

20. minut: Partizan ne koristi i treći vezani napad, ali dobro igra odbranu, tako da rezultat dugo stoji. Obe ekipe su dobre u skoku. Partizan ima dva ofanzivna skoka, a Virtus jedan. Kordinije pogađa samo jedno bacanje. 33:31

19. minut: Dobra odbrana Partizana, ali ne koristi polukontru. Na drugoj strani se Kordinije zaleteo i dobija faul. Heket je probao za tri, ali ništa. Crno-beli imaju novu priliuku da povedu. Panter je probao iz velike udaljenosti, ali ništa. 32:31

18. minut: Koprivica pogađa pored Danstona! Sada je samo minus 1! 32:31

17. minut: Abas je faulirao Kaminskog, a sudije su pre bacanja gledale snimak jer ga je udario u lice. Ipak, ništa od nesportskog faula. Amerikanac promašuje oba! 32:27

17. minut: Panter je našao sebi poziciju, ali je promašio, samo da bi Šengelija uzvratio trojkom! Mora Obradović da traži tajm-aut. 32:27

16. minut: Šengelija je fauliran pri šutu, pogodio je samo drugo bacanje. Sjajna atmosfera u Segafredo areni, ne prestaje pesma sa obe strane. 29:27

15. minut: Doužer smanjuje, ali Abas pogađa za tri i domaćin stiže do pet poena prednosti - 28:23. Ipak, sjajna odbrana Partizana donosi poene Nanelija, pa Pantera. Mora Banki da traži tajm-aut! 28:27

13. minut: Miki pogađa za dva, Panter vraća, ali opet Miki, pa Lundberg. 25:21

Kraj prve četvrtine: Virtus - Partizan 19:19

10. minut: Lundberg je dao koš i imao dodatno bacanje, ali ga nije iskoristio. 19:19

10. minut: Kaboklo ne gleda oko sebe i pravi faul u napadu. Iskoristio je Partizan bonus. Lundberg nerezonski šutira za tri i promašuje. Partizan igra pozicioni napad. Naneli pogađa za tri! 17:19

9. minut: Naneli pogađa, ali na drugoj strani je Lundberg ostao zaboravljen i potpuno sam pod košem pogađa. Ledej šutira, ali lopta bukvalno izlazi iz koša. Belineli pogađa trojku i to je serija Virtusa 7:2. Obradović traži tajm-aut. 17:16

8. minut: Panter je fauliran i postiže oba bacanja. Na drugoj strani pogađa Danston pod košem. 12:14

7. minut: Pajola je bio uporan, ukrao je loptu i postigao lake poene iz kontre. Na terenu je Panter i pogađa jako težak šut! 10:12

7. minut: Fantastična odbrana Partizana, ali ni Virtus ne popušta. Tim iz Bolonje ove sezone ima samo dva poraza na svom terenu - na otvaranju Evrolige protiv Žalgirisa i u prvenstvu Italije od Venecije, ali posle prodžetka. I dalje je 8:10

5. minut: Dobre odbrane na obe strane. Prvi televizijski tajm-aut. 8:10

5. minut: Sjajno! Partizan je opet odigrao odličnu odbranu, a onda imao dva ofanzivna skoka, da bi Avramović osta sam i pogodio trojku! Belineli potom uzvraća. 8:10

4. minut: Odlično su odigrali dva na dva Kaminski i Avramović, koji je pogodio trojku kad je ostao sam! 5:7. Dosta tvrd početak meča, ali Partizan vrlo dobar za sad.

4. minut: Heket je ostao sam, i pogađa za tri. 5:4

3. minut: Partizan je vezao dve dobre odbrane. Šengelija je faulirao Smailagića, koji je promašio oba bacanja...

3. minut: Prodor i težak šut, ali pogodak Smita! 2:4

2. minut: Belineli daje lake poene, a na drugoj strani Partizan beleži prvu izgubljenu loptu večeras. 2:2

1. minut: Prvi poeni na meču, dao ih je Džejlin Smit, koji je u startnoj petorci! 0:2

- Meć vrlo uskoro počinje! Sjajna atmosfera u Segafredo areni, koja je rasprodata još prošle nedelje! Startne petorke:

Virtus: Kordinije, Belineli, Heket, Šengelija, Danston
Partizan: Smit, Avramović, Smailagić, Ponjitka, Kaboklo

- U timu neće biti Uroša Trifunovića, kome je pozlilo u avionu na putu ka Bolonji

- Mnogo je "grobara" u Bolonji, vidi se čak i transparent "Dajem kuću za kartu".

A post shared by Alo Sport (@sport.alo.rs)

- Košarkaš Partizana Pi Džej Doužer rekao je u najavi meča sa Virtusom da očekuje reakciju ekipe posle poraza u Monaku.

- Jedan od najuticajnijih košarkaših novinara u Evropi Donatas Urbonas razgovarao je sa sportskim direktorom Partizana Zoranom Savićem o šansama da crno-beli dobiju A licencu Evrolige.

- Predsednik Partizana Ostoja Mijailović družio se u toku dana sa Grobarima u Bolonji.