06:58

0

Uz Srbina, dabl-dabl upisao i Marej

Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Slocum

Posle dve uzastopne pobede kod kuće košarkaši Denvera su poraženi i to na gostovanju Filadelfiji. Rezultat je bio 126:121, a ovaj duel je bio posebno zanimljiv jer smo na jednoj strani imali domaćina Džoela Embida i gosta Nikolu Jokića, poslednje MVP-jeve NBA lige. Uz to, ovo je bio duel trećeplasiranih timova Istoka i Zapada.

I sada su Nagetsi, branioci titule sa učinkom 28-14, a Siksersi sa 26-13.

Meč je prelomljen u poslednjoj četvrtini, u koju je Denver ušao sa prednošću od pet poena - 104:99. Ali je posle izjednačenja na 113:113, koje je doneo Tajris Maksi na scenu stupio Embid. Do kraja meča je ubacio deset poena, i to je bilo i ključno. Prednost od deset poena (123:113) domaćin je uspeo da sačuva do kraja.

Kada je reč o strelcima, u redovima poraženog tima opet se istakao Jokić, novim dabl-dablom. Za 38 minuta ubacio je 25 poena (11/20 iz igre, 0/2 za tri), uz 19 skokova (11 u napadu), tri asistencije, jedne ukradene lopte i četiri izgubljene.

Po učinku iza srpskog centra bili su Majkl Porter Junior sa 20 (4/8 za tri), Džamal Marej sa 17, Eron Gordon sa 13 i Kentavijus Koldvel-Poup sa 13 poena. Marej je imao i deset asistencija, pa je uz Jokića bio jedini sa dabl-dablom.

Na drugoj strani, Kamerunac Embid je utakmicu završio sa 41 poenom, sedam skokova i deset asistencija. Tajris Maksi i Tobajas Heris su ubacili 25, odnosno 24 poena, a dvocifreni učinak imaoo je i Keli Ubre sa 11 poena.

U sledećem meču, Denver će gostovati Bostonu, a Filadelfija Orlandu.

Rano jutros na parketu je bio i Vasilije Micić čija je Oklahoma poražena od Klipersa sa 128:117. Srbin je imao učinak od sedam poena, jednog skoka i dva dodavanja.