23:57

0

Uz Srbina, po 25 poena su ubacila još dvojica saigrača

Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Nikola Jokić i njegov Denver su upisali novu pobedu u sezoni u kojoj brane NBA titulu. Savladali su Indijanu, uz novu fenomenalnu partiju Srbina, a rezultat je bio 117:109. Bivši dvostruki MVP je na terenu proveo 33 minuta, pošto ga je trener Majk Meloun povukao na klupu zbog rane tri lične greške.

Ali je u drugom poluvremenu bio veoma efikasan, mada mu je za jednu asistenciju izmakao tripl-dabl. Imao je učinak od 25 poena (12/13 iz igre), uz 12 skokova i devet dodavanja. Ipak, najvažnije je da je Denver upisao 28. trijumf u sezoni.

Jedino što bi moglo da mu se zameri je broj izgubljenih lopti, a to je sedam. Ali ako se uzme da je iz igre promašio samo jednom (za tri nije pokušavao) i da je u završnici davao ključne poene, to se može i zanemariti. U drugom poluvremenu je postigao ukupno 19, a meč u kojem je i Indoijana vodila je prelomljen sredinom poslednje četvrtine.

Ali Jokić nije bio jedini sa učinkom od 25 poena. Toliko su postigli i Majkl Porter Junior i Džamal Marej. I ostala dva startera su imala dvocifreni učinak. Aron Gordon je dodao 20, a Kentavijus Koldvel-Poup 11. Gordon je imao i deset skokova.

Rezervisti se i nisu istakli, pošto je Redži Džekson ubacio devet. Takođe treba da se kaže da je Deandre Džordan isključen posle druge tehničke, pa je na terenu bio samo sedam minuta. Uz skroman učinak, od samo dva skoka i jednog dodavanja.

Takođe, meč je protekao uz tenzije jer su oba trenera, i Majk Meloun i Rik Karlajl tražili čelendže, a često su se i prepirali sa sudijama.

U redovima Indijane koja je prekinula niz od tri pobede, istakao se Brus Braun sa 18 poena, uz 10 skokova, dok je Badi Hild ubacio 16.

Meč je imao i zanimljivu uvertiru. Braunu je šampionski prsten uručen pred početak duela. Dočekan je uz zagrljaje nekadašnjih saigrača, ali i ovacije kompletne "Bol Arene".

Pogledajte i najzanimljivije detalje.

Blog uživo

4. četvrtina 117:109

48. minut - Poslednje poene na utakmici postiže Nembard, i tako ublažava poraz Indijane.

47. minut - Dva slobodna bacanja za Jokića, prvi put večeras. Pogađa prvo, a kod drugog je Porter samo ubacio. Zatim Topin trojkom smanjuje na 114:106.

45. minut - Porter za tri pogađa i 107:97. Prvi put dvocifrena prednost za Denver. Jokićevi novi poeni, lagano ubacuje loptu za 109:97.

44. minut - Prvo Jokić defanzivni skok, zatim istrčava i poentira za dva. Sada je 104:95.

Meloun opet u raspravi sa sudijama. Jokić mora da šutira, lopta izlazi van, ali je lopta i dalje u posedu Denvera.

42. minut - Porterovi novi poeni, na novo didavanje Jokića. Za 102:93. Srbin već ima dabl-dabl sa 18 poena i deset skokova.

41. minut - Jokiću se srećno odbija lopta u ruke. Denver povećava na 97:91.

40. minut - Deandre Džordan dobija novu tehničku. Mora napolje. Zbog prigovora, a onda i zamahivanja ka sudiji. Jokić opet na terenu. Maturin smanjuje na 95:91 i Meloun traži tajm-aut.

Jokić poslednju deonicu počinje na klupi

3. četvrtina 89:84

36. minut - Braun šutira i ne pogađa. Ostaje 89:84 za Denver

34. minut - Porter ne pogađa, ali hvata loptu i koš se priznaje jer je lopta u silaznoj putanji. Ubrzo novi poeni Srbina i posle 85:77 za Denver Karlajl traži tajm-aut.

33. minut - Ajzea Džekson smanjuje na 78:75.

32. minut - Smit pogađa za tri i smanjuje na 76:73. Zatim flouter Jokića za 78:73. U novom napadu Jokić gubi loptu.

31. minut - Jokićevi novi poeni. Njegov deseti za 71:69 za Indijanu.

Onda Jokić upisuje asitenciju, a Porter pogađa. Izjednačenje na 71:71, pa trener Indijane Karlajl traži tajm-aut.

Sada je Denver u prednosti, od 74:71. Jokić do Koldvel-Poupa koji sa linije bacanja povećava na 76:71.

30. minut - Jokić za Tarnera koji ne pogađa za tri poena - 69:67 za Indijanu.

25. minut - Jokić opet na terenu.

2. četvrtina 60:57

24. minut - Braun trojkom smanjuje na 59:53. Kontra Indijane koju završava Džekson zakucavanjem, za 59:55.

23. minut - Porter pogađa za tri poena i sada Denver vodi sa 57:50. Marej povećava na 59:50.

21. minut - Džekson iz Indijane faulira Džeksona iz Denvera. Prvo promašuje, ali drugo pogađa - 52:45 za domaćina.

19. minut - Koldvel Poup pogađa za tri poena - 46:43 za Denver. Novi poeni (2+1) Koldvel Poupa, za 49:45 za Denver.

18. minut - Jokićeva treća lična greška. Tarner pokušava da iznudi novu ličnu Jokića, ali njemu je dosuđen faul u napadu. Sada trener Indijane Rik Karlajl traži čelendž. Sudije su samo potvrdile prvobitnu odluku.

Sprski centar je za svaki slučaj na klupi.

17. minut - Tajm-aut Indijane. Sada Denver sa dve trojke preuzima vođstvo - 38:35. Uzvraća Nigerijac Nvora, za 38:38.

15. minut - Džordan dobija tehničku. Hil pogađa bacanje, a igrači Indijane traže isključenje za Džordana. Ali u novom napadu ne pogađa Hil. Posle toga uspešna akcija Jokića i Mareja. Ali zato Srbin u narednom napadu pravi faul. Vodi Indijana sa 34:32.

13. minut - Meloun traži čelendž, pošto se ne slaže sa odlukom sudija da je Marej napravio prekršaj. Preinačena odluka, i nema faula za Indijanu, već lopta pripada Denveru.

1. četvrtina 28:28

12. minut - Topin pogađa za tri poena za vođstvo Indijane od 28:26.

Džekson uspešan sa linije bacanja, za izjednačenje od 28:28.

10. minut - Pokušava Jokić sa jedne noge, ali ne pogađa. Ostaje 26:23 za Denver.

8. minut - Jokić već ima šest asistencija, ali trener Denvera Meloun traži tajm-aut.

7. minut - Nova asistencija Jokića za Gordona. U istom minutu nova uspešna kombinacija pomenutog tandema - 18:16.

6. minut - Ne prolazi pas Jokića i sledi kontra koju uspešno završava Braun - 13:12 za Denver.

5. minut - Porter nalazi Jokića dalekometnim pasom. Prvi poeni za Srbina i tajm-aut za Indijanu. Rezultat je 11:8 za Denver.

Ne pogađa Braun i skok u odbrani Nikole Jokića. Gordon realizuje oba bacanja - 13:8.

4. minut - Porter pogađa za tri poena - 9:8 za Denver.

3. minut - Marej ne pogađa, ostaje 6:4 za Denver.