Budućnost ne staje! "Stradala" i Krka, Pol i Kamenjaš vodili do nove pobede! (VIDEO)

14.01.2024

18:56

0

Sada Podgoričani imaju učinak 11-5, a ekipa iz Novog Mesta 3-13

Brendon Pol u utakmici Krka - Budućnost - Copyright Admiral Bet ABA liga/Krka/Drago Perko/košarka.si

Košarkaši Budućnosti su vezali i četvrtu pobedu, ako računamo i AdmiralBet ABA ligu i Evrokup. Posle Zadra, Mornara i Burža Podgoričani su slavili i protiv Krke. U utakmici 16. kola regionalnog takmičenja bili su bolji od Krke, i to u gostima. Rezultat je bio 86:75.

Tako da sada Budućnost ima učinak 11-5, a Krka 3-13. Ekipi iz Novog Mesta ovo je treći vezani poraz u AdmiralBet ABA ligi.

Duel u dvorani "Leon Štukelj" je praktično rešen u drugoj četvrtini. Posle 25:23 u prvoj, gosti iz Crne Gore su i drugu deonicu rešili u svoju korist - 31:15. I tako napravili nedostižnu prednost. Na samom početku poslednje četvrtine bilo je i 23 razlike za Budućnost - 79:56.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Brendon Pol sa 20 poena, dok je dabl-dabl upisao Kenan Kamenjaš. Veliko pojačanje tima iz Podgorice, ubacio je 17 poena, uz 11 skokova. Vladimir Mihailović je dodao 16.

Za Krku, Džajrus Hamilton je postigao 15 poena, a Mika Cerkvenik 13.

U narednom kolu, Krka će gostovati Zadru, a Budućnost Ciboni.