Splićani nastavili sa pobedama, Cedevita Olimpija "pala" posle velikog trijumfa nad Zvezdom

12.01.2024

20:32

0

Igrač utakmice je bio Šenon Šorter sa 25 poena, mada je odličan bio i Karlo Matković

Šenon Šorter - Copyright AdmiralBet ABA liga/KK Split/Ivica Cavka

Košarkaši Splita su kao domaćini savladali Cedevita Olimpiju u uvodnoj utakmici 16. kola AdmiralBet ABA lige i tako upisali sedmu pobedu u sezoni. Rezultat je bio 93:85 (25:20, 30:27, 19:17, 19:21).

Tim iz Ljubljane je u prethodnom kolu iznenadio Crvenu zvezdu, ali je večeras poražen. Cedevita je držala priključak do finiša treće četvrtine (63:63), a onda je usledila serija od 15:1 Splita, koji je utakmicu prelomio početkom poslednje deonice (78:64). Cedevita je, doduše, uspela nekako da se vrati u nastavku i priđe na minus šest (89:83), ali je ponestalo vremena za nešto više.

Ovo je inače bila treća uzastopna pobeda Splićana, pa sada imaju učinak 7-9 i samim tim imaju šanse za plej-of.

Najbolji u pobedničkom timu, ujedno i na teremnu bio je Šenon Šorter sa 25 poena, osam asistencija i šest skokova. Po 14 su dodali Derek Fanderburk i Mate Kalajžić, dok je jedan manje ubacio Luis Saliven.

Sa 21 poenom goste je predvodio Karlo Matković. Uz to imao je i 12 skokova, pa je bio jedini sa dabl-dabl učinkom.