14.01.2024

21:19

0

U ovaj meč tim Janisa Sferopulosa ušao sa kadrovskim problemima

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac u utakmici 16. kola AdmiralBet ABA lige sa 90:74. Ekipa Janisa Sferopulosa se tako vratila u pobednički ritam, pošto je u prošlom kolu regionalnog takmičenja izgubila od Cedevita Olimpije.

Sada Zvezda ima učinak 14-2, dok su Čačani na skoru 7-9.

Crveno-beli su sve vreme kontrolisali meč u "Areni" u Beogradu, mada je tim Dejana Mijatovića u drugom poluvremenu i smanjivao minus na samo nekoliko poena. Ipak, domaćin je "pojačao" u završnici i došao do zaslužene pobede, za potvrdu prvog mesta na tabeli. Najviše poene je ubacio Jago dos Santos, čak 24 od čega su šest bile trojke, i to iz šest pokušaja. Brazilac je bio raspoložen i za dodavanje i skokove, pa ih je imao po sedam.

Domaćin je u ovaj meč ušao bez Nemanje Nedovića i Nikole Topića koji su povređeni, dok Sferopulos nije želeo da rizikuje sa Milošem Teodosićem. Tako da je Zvezda bila značajno oslabljena, ali je ipak potvrdila ulogu favorita. Gostima iz Čačka je pripala samo druga četvrtina.

Kada je reč o ostalim strelcima, Luka Mitrović je ubacio 16, a Rokas Giedraitis jedan manje. Majk Tobi je dodao 13. Fredi Gilespi je dao devet, a Dejan Davidovac sedam, a jedini koji se nisu upisali u strelce bili su Dalibor Ilić i Adam Hanga.

Kada je reč o Čačanima, prednjačio je Ronaldo Segu sa 20 poena. Filip Rebrača je ubacio 13, a po 12 Aleksa Uskoković i Tajler Birts.

Crveno-beli za četiri dana dočekuju Baskoniju u Evroligi, a tri dana kasnije FMP u regionalnom takmičenju. Borac će biti domaćin Splitu.

Blog uživo

4. četvrtina 90:74

40. minut - Nova slobodna bacanja za Rebraču. Ostaje 90:72, a onda ne pogađaju ni Jago ni Davidovac. Smanjuje Rebrača na 90:74

39. minut - Jago pogađa za tri poena, za 90:72.

37. minut - Lazarević ne pogađa za tri, pa Tasić pravi novi prekršaj. Mitrović je uspešan oba puta - 85:66. Mitrović iz skok šuta - 87:68, a uzvraća Rebrača za 87:70.

36. minut - Tobi promašuje, ali je tu Mitrović, za 80:66. Tasić pravi faul nad Mitrovićem koji je na liniji bacanja - 83:66.

34. minut - Jago i pas preko glave za Gilespija koga u reketu fauliraju. Lazarević na Čarapića i pogađa za 78:64. Tasić na drugoj strani ne pogađa za tri poena.

33. minut - Kažnjava Jago, novom trojkom, pa Mijatović traži novi tajm-aut. Sada je 76:64.

32. minut - Tasić faulira Lazarevića. Povratni pas Jaga za Lazarevića koji ne pogađa za tri poena. U novom napadu Segu ne poentira.

31. minut - Posle promašaja Hange, Gilespi faulira Rebraču.

3. četvrtina 73:62

30. minut - Hanga do Davidovca koji pogađa za 73:57, a onda Segu pogađa uz faul. Pogađa i sa penala, za 73:60. Dobra akcija gostiju, koju na kraju završava ispod koša usamljeni Tasić.

29. minut - Čarapić faulira Giedraitisa, koji ima i dodatno bacanje - 71:57. Lazarević opet na parketu.

28. minut - Isteklo vreme za napad Zvezde. Jago je odugovlačio, pa prekasno dodao Bolomboju.

27. minut - Tasić nije pogodio za tri, a onda i Uskoković pravi faul. Slede i poeni Mitrovića, za 66:55. Ponovo dvocifrena prednost domaćina.

26. minut - Zvezdin Litvanac ne pogađa, a onda faulira Birtsa, pri rezultatu 61:55. Uskoković na Bolomboja, ali poena nema. Posle trojke Jaga, Mijatović traži tajm-aut, a rezultat je 64:55.

25. minut - Laki poeni Mitrovića, za 60:53. U novom napadu Rebrača ne da lake poene Bolomboju. Izvodi bacanja i ne pogađa prvo, ali drugo da - 61:53. Tasić umesto Frenklina.

24. minut - Jago ide na koš, ali sledi pas ka Litvancu koji pogađa za tri sa strane - 58:51.

Zatim Jago pravi faul i Segu izvodi bacanja. Smanjuje na 58:53.

23. minut - Ne pogađa Uskoković za tri i onda skok Bolomboja. Na drugoj strani Frenklin faulira Giedtraitisa. Pogađa oba - 55:48. Birts za tri poena - 55:51.

22. minut - Slobodna bacanja za Jaga. Faul Frenklina. Pogađa prvo, a onda i drugo - 53:48. Dobra odbrana Litvanca nad Frenklinom, ali lopta ostaje u posedu Borca. Zatim ipak do nje dolazi Jago, ali trojku ne pogađa Giedraitis.

21. minut - Borac smanjuje na 51:48.

2. četvrtina 51:44

20. minut - Uskoković za dva i za smanjenje na 48:44. Jago korak unazad i preko Frenklina, za 51:44. Njegova treća trojka i Mijatović opet traži tajm-aut.

Segu šuira iz ugla iz veoma teške pozicije, pa je i neprecizan. Ovo je i kraj prvog poluvremena.

19. minut - Segu topi prednost Zvezde - 46:40, a onda Davidovac povećava na 48:40. Segu uzvraća za 48:42.

18. minut - Posle serije promašaja igrača Zvezde, konačno pogađa Tobi - 46:38. Sada Tobi ne pogađa za tri poena.

17. minut - Rebrača smanjuje, a onda Giedraitis promašuje, za 44:35. Onda Lazić ne pogađa za tri, pa Tobi pravo faul. Traži tajm-aut Sferopulos. Rebrača smanjuje sa linije bacanja - 44:36.

Meč u "Areni gleda" i Boriša Simanić.

16. minut - Lazarević pravi drugu ličnu, ali onda ide i TV tajm-aut. Uskoković pogađa sa linije slobodnih bacanja. Sada je 44:31.

Birts je na liniji bacanja i smanjio je na 44:33.

15. minut - Tobiju lopta ispada iz ruke, kontra Borca i faul Ilića. Na terenu je opet Gilespi. Uskoković na liniji slobodnih bacanja. Uspešan, 2/2 za 42:29. Gilespi zakucava levom rukom, za 44:29.

14. minut - Frenklin pogađa, i smanjuje na 39:25. Jago za Davidovca koji konačno pogađa za 42:25.

Segu smanjuje na 42:27.

13. minut - Tobi popravlja promašaj Davidovca, za 39:23. Novi promašaj Davidovca, a onda i lična Hange.

12. minut - Sada Segua faulira Lazarević. Ali nema novih poena za Borac i ostaje 35:20. Birts blokira Mitrovića, a onda i pogađa za tri - 35:23,

11. minut - Hanga ne pogađa za tri, a onda na drugoj strani faul Mitrovića.

1. četvrtina 35:18

10. minut - Kontra i Tobi ali-ap za 32:16. Čelendž traži Borac, sudije gledaju snimak, da li je Jago napravio prekršaj prilikom prodora Uskokovića. Lopta ipak za Zvezdu.

Tasić faulira Mitrovića. Polovično, za 33:16. Uskoković ide na prodor i polaganje i 33:18 za Zvezdu. Tajm-aut traži Sferopulos. Na sekund do kraja, poentira Giedraitis. Tačnije priznaju se poeni posle zaustavljanja lopte u silaznoj putanji.

9. minut - Trojku ubacuje i kapiten Zvezde, Lazić. Posle 28:14, trener Borca Mijatović traži novi tajm-aut.

Povećava Tobi iz okreta, za 30:16.

8. minut - Jago pogađa za tri poena - 22:13.

Tasić polovičan sa linije slobodnih bacanja, za 22:14. Ulazi i Tobi koji ubrzo poentira ispod koša i dobija dodatno bacanje. Sada je 25:14. Tasić nije pogodio za tri.

7. minut - Nema poena za Gilespija, kao ni za Birtsa koji traži faul. Jago ide na prodor i povećava na 19:13.

6. minut - Tajm-aut Borca. Rezultat je 15:12. Birts na liniji slobodnih bacanja, i polovičan učinak - 17:13 za Zvezdu.

5. minut - Ne pogađa Jago za tri, ali Gilespi upisuje skok u napadu i poene - 13:7. Gilespi ponovo ima dodatno bacanje, ali ne pogađa - 15:9 za Zvezdu.

Nema poena ni na jednoj ni na drugoj strani.

4. minut - Gilespi pogađa pod faulom. Pogađa i sa linije bacanja, za 11:7 za Zvezdu.

3. minut - Ne prolazi akcija Giedraitis - Bolomboj. Dobar u odbrani Rebrača, novi napada za Čačane koji vode sa 7:6.

Novi poeni Jaga, za 8:7 za Zvezdu.

2. minut - Ne pogađa iz ugla Zvezdin Litvanaca, ali je zato uspešan drugi stranac, Brazilac Jago, za 6:2.

1. minut - Borac vodi sa 2:0, ali trojkom uzvraća Giedraitis. Zvezda vodi sa 3:2.

19.26 - Prema poslednjim informacijama, u timu neće biti Miloša Teodosića iz predostrožnosti. Ali Sferopulos računa na Majka Tobija.

U sastavu su: Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Ilić, Giedraitis, Gilespi i Jago Dos Santos.

Dejan Mijatović računa na sledeće igrače: Rebrača, Segu, Birts, Nikolić, Tasić, Radović, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Čarapić i Manojlović

18.00 - U ovaj meč tim Janisa Sferopulosa ulazi sa kadrovskim problemima.

17.55 - Meč u beogradskoj "Areni" počinje u 19.30, a tokom dana Zvezda je objavila vest da je angažovala novog beka.