02.01.2024

22:28

0

U prvoj utakmici ove sezone ekipa Željka Obradovića bila veoma ubedljiva, 88:62

Košarkaši Partizana pobedili su Asvel u utakmici 18. kola Evrolige, sa 90:77. Tako je ekipa Željka Obradovića ponovo slavila protiv "fenjeraša" u elitnom takmičenju. Početkom sezone, u Francuskoj bilo je 88:62 za crno-bele koji sada imaju učinak 10-8.

Takođe, ova pobeda je dobra uvertira za duel u četvrtak, sa Crvenom zvezdom, koja je slavila u Istanbulu. Međutim, Obradović će sigurno imati šta da kaže svojim igračima koji su imali i prednost od 30 poena. Ali je ona na kraju iznosila "samo" 13. U prve tri četvrtine, domaćin je bio uspešniji, a posebno u drugoj kada je bilo 27:14. Ali je u poslednjoj deonici bilo 32:21 za goste koji su sada na 2-16.

A moguće je i da ostanu bez trenera, Đanmarka Poceka koji je večeras bio za njega netipično miran. Da li zbog vesti da mu se sprema smena ili zato što je bio svestan da ne može da se nada pobedi u Beogradu, zna samo on.

Ipak, kada se sve rezimira, prednost iz prve polovine bilo je toliko velika da se nije mogla ispustiti, posebno kada se zna da je na drugoj strani bio najlošiji tim u elitnom takmičenju.

Prvo poluvreme su obeležili kapiten Kevin Panter i Ognjen Jaramaz koji su najavili pobedu, mada je Jaramaz kasnije malo "popustio". Tako je Panter bio najefikasniji u redovima pobedničkog tima sa 22 poena (4/5 za tri), uz dva skoka i tri asistencije. Drugi strelac tima je bio Danilo Anđušić, koji je dao i poslednje poene u meču u prepunoj "Areni". Pogodio je dve trojke iz četiri pokušaja.

Zatim slede Jaramaz sa 11, Kaboklo sa devet, Frenk Kaminski sa osam, Tristan Vukčević sa sedam... Inače, svi su dobili minutažu i svi su se upisali u strelce, a najskromniji učinak imao je Pi Džej Doužer sa dva poena. A debitant u Evroligi, za Partizan Džejlin Smit ubacio je četiri.

Kada je reč o Asvelu, "dvocifreni" su bili Majk Skot sa 24 poena (3/8 za tri), Edvin Džekson sa 11 i Dejvid Lajti sa 10. Na terenu je bio i Žofri Lovernj. Nekadašnji kapiten Partizana je dobio i poklon, a meč je završio sa šest poena i četiri skoka. Drugi ljubimac Grobara, Boris Dalo nije ulazio u igru, ali je i on dobio poklon.

Inače, Partizan je večeras bio bez Zeka Ledeja (problemi sa kukom), kao i Uroša Trifunovića. Naravno, već se zna da je Aleksa Avramović van stroja.

Blog uživo

Četvrta četvrtina 90:77

40. MINUT - Jaramaz pogađa za tri - 87:72. Kaminski pogađa slobodno bacanje, posle ofanzivnog skoka i faula.

Poslednje poene daje Anđuđšić za 90:77.

39. MINUT - Skot dobija dodatno slobodno bacanje i pogađa. Onda Kaminski za Ponjitku, za 83:70.

Vukčević precizan sa linije bacanja.

38. MINUT - I dalje Skot održava Asvel u životu. Precizan sa linije slobodnih bacanja, za 81:67

37. MINUT - Naneli ne pogađa za tri, pa uzvraća Skot - 78:63. Tajm-aut traži Obradović.

36. MINUT - Koprivica pogađa za dva, posle promašaja Kaminskog. Onda uzvraća Skot, njegov 17. poen. Trojka za 78:61.

35. MINUT - Šteta, Anđušić pogađa za tri, ali pre toga Koprivica pravi faul u napadu.

34. MINUT - Kaminski uz faul pogađa. Poljak izvodi bacanje i ne pogađa - 76:58.

33. MINUT - Da ne bude da samo Francuzi pogađaju za tri. Anđušić usamljen i trojka - 74:56. Onda Paris pogađa preko Koprivice.

Onda i koraci Koprivice.

32. MINUT - Posle poena Anđušića, Skot pogađa za tri poena - 71:51: Nova trojka Skota i sada je 71:54.

31. MINUT - Koprivica na terenu, ali ne prolazi njegovo dodavanje. Stiže kazna posle izgubljene lopte. Lajti pogađa za tri poena (69:48). Obradović traži tajm-aut.

Treća četvrtina 69:45

30. MINUT - Džekson smanjuje laikm poenima na 69:45.

Anđušić ne pogađa za dva, a onda Jaramaz pravi pametan faul. Onda Skot ne pogađa za tri poena.

29. MINUT - Li iz teške situaije ne pogađa za tri i hvata Anđušić. Grobari pevaju "Ajmo crno-beli..."

28. MINUT - Faul u napadu Nanelija. Kaudi želi obračun sa Nanelijem. Sudije i saigrači smiruju situaciju. Sudije gledaju snimak.

Kaudi na liniji bacanja, pošto je presuđeno da je bila nesportska. Prvo promašuje, drugo ne. Sada je 69:43.

27. MINUT - Na terenu su Jaramaz i Naneli. Izašli Panter i Smit.

26. MINUT - Kaudi pogađa, a odmah zatim i Anđušić. Sada je više od 30 poena razlike - 64:33. Panter pogađa za tri poena. Ovacije u Areni.

25. MINUT - Posle Luvavua, ni Smit ne pogađa. Luvavu pravi faul u napadu nad Vukčevićem, pa sledi i novi TV tajm-aut.

24. MINUT - Kaboklo pogađa i za dva poena - 62:33.

23. MINUT - I Kaboklo pogađa za tri poena - 57:33.

Anđušić vezuje poene, 2+1 - 60:33. Uz to i Fal pravu četvrtu ličnu što je za Partizan odlično.

22. MINUT - Vukčević krade loptu posle lošeg pasa, i onda lagano poentira - 54:33.

21. MINUT - Počinje drugo poluvreme. Poenima Lovernja, ali uzvraća Panter dvojkom za 52:33.

Druga četvrtina 50:31

20. MINUT - Panter za dva poena, 47:27. Smanjuje Lovernj na 47:29, a onda Obradović traži tajm-aut.

I trojka Pantera - 50:29. Kaboklo pravi faul i Džekson staje na liniju bacanja.

18. MINUT - Smitova dvojka za 45:27, lagano jer odbrana Asvela nije bila baš kako treba.

17. MINUT - Trojka Smailagića posle pasa Jaramaza - 41:24. Traži Poceko novi tajm-aut. Pre toga aplauz Obradovića svojim igračima.

Posle tajm-auta uzvraća Luvavu za tri poena.

16. MINUT - Smit pokušava za tri, ali ne pogađa, a onda Fal faulira Smita koji se drži za glavu. Kaminski pogađa i za dva protiv Fala. Ubrzo Kaminski i dobija tehničku jer nastavlja raspravu sa Falom.

Li staje na liniju bacanja i smanjuje na 38:24.

15. MINUT - Partizan uvećava prednost. Prvo Kaminski sa linije bacanje, pa onda Smit i Jaramaz (sa poludistance) za dva - 36:23 .

14. MINUT - Luvavu pravi faul nad Jaramazom, a zatim Lajti obara Kaminskog na zemlju. Ipak nema nesportske. Obradović traži čelendž. Odluka se ne menja.

13. MINUT - Ali nova trojka, i to Nanelija koji se "iskupio" za prethodni promašaj - 31:19. Crno-beli za sada 5/9 za tri.

12. MINUT - Skot smanjuje na 28:19, a onda Naneli ne pogađa za dva.

11. MINUT - Pogađa Jaramaz ponovo, ali ovog puta za tri poena - 26:17. Na isteku ovog minuta pogađa i za dva - 28:17. Njegova serija od šest vezanih poena.

Tajm-aut koji traži Poceko.

Prva četvrtina 23:17

10. MINUT - Ulazi Smit kome je ovo evroligaški debi. Dobija ovacije.

Vukčević pogađa za tri poena, za 21:17. Kao i slobodno bacanje, pa je sada 22:17. Ulazi i Smailiagić koji takođe dobija ovacije.

Na devet sekundi do kraja, Jaramaz na liniji slobodnih bacanja - 23:17. Paris Li ne pogađa za tri.

9. MINUT - Asvel pravi seriju od 7:0, smanjuje na poen razlike (18:17), i Obradović traži tajm-aut.

8. MINUT - Nova trojka Pantera (2/2) i sada ima deset poena, a Partizan vodi sa 18:10.

7. MINUT - Kaboklo pogađa na asistenciju Pantera. Partizan vodi sa 13:8.

5. MINUT - Nova dobra odbrana crno-belih koja je rezultirala pogotkom Doužera sa poludistance. Sada je 11:6 za Partizan. Sledi TV tajm-aut.

4. MINUT - Dobra odbrana crno-belih koja je naterala Kaudija na grešku. Panter u kontri proigrava Ponjitku, ali ubrzo uvraća Asvel. Trojka Parisa Lija, za 7:6 na semaforu "Arene" u kojoj ima 20-ak hiljada navijača.

2. MINUT - Panter pogađa za tri i vodi domaćin sa 5:1. Kapiten za sada jedini pogađa za crno-bele.

1. MINUT - Partizan ima prvi napad!

20.40 - Lovernj dobija i dres sa brojem sedam i imenom kapiten.

20.36 - Obradović večeras računa na sledeće igrače: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski i Kaboklo.

20.23 - Partizan je poželeo dobrodošlicu Lovernju i Dalou. Sa tribina pune "Arene" su usledile ovacije.

19.54 - Prema informacijama iz "Arene" u timu neće biti Zeka Ledeja koji ima problem sa kukom. Ostaje da se vidi da li će biti spreman za derbi sa Crvenom zvezdom koji je na programu u četvrtak. Neće biti ni Uroša Trifunovića.

Ali Željko Obradović može da računa na Alena Smailagića.