Čačani nemoćni u Sloveniji: Krka stigla do važnih bodova!

17:27

0

Domaćin u regionalnom takmičenju ostvario važnu pobedu nad Borcem

Copyright Foto Krka/Drago Perko

Košarkaši Krke pobedom nad Borcem rezultatom 89:80 (23:20, 27:24, 19:21, 20:15) u 13. kolu AdmiralBet ABA lige ostvarili su izuzetno važan trijumf u regionalnom takmičenju.

Što se tiče same utakmice, domaćini su tokom prvog poluvremena bili u vođstvu i na poluvreme odlaze sa plus šest (50:44).

U sličnom ritmu nastavljeno je i u nastavku, čak su domaćini i povećali prednost sredinom treće četvrtine (69:60).

Ali, Borac se nije predavao pa je početkom četvrtog kvartala stigao do 73:71, što je najavljivalo  neizvesnu završnica.

Posle toga Krka je kaznila nekoliko grešaka Čačana, serijom 6:0 stigla je do 77:73 na nešto više od tri minuta pre kraja.

Borac je promašio tri zicera u jednom napadu, a Crkvenik pogodio za 79:73, i to je bio znak da će Krka stići do trijumfa, što su na kraju i uradili i zasluženo stigli do važnih bodova.

Najefikasniji u sastavu Krke bili su Jan Špan sa 22, Darko Planinić sa 15, Marko Radovanović sa 12, Ajzeja Kazins i Leon Stergar sa po 10 poena.

Kod Borca, Ronaldo Segu je postigao 18, Tajron Birts 17, Danilo Tasić 15, Aleksa Uskoković 10 poena.