Cedevita Olimpija preživela furioznih 10 minuta Cibone! Vukovi stali nadomak nove senzacije!

22.12.2023

20:24

0

Slovenački tim u završnoj četvrtini umalo prokockao sve što je prilično sigurno gradio 30 minuta

Jaka Blažič - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Filip Barbalic

Kada su košarkaši Cedevite Olimpije i Cibone otišli na poslednji dvominutni odmor premijernog meča 13. kola AdmiralBet ABA lige niko nije mogao da nasluti dramu. Međutim, Cibosi su u završnih 10 minuta dodali gas, ubacili favorizovanom rivalu 34 poena i umalo došli do još jedne regionalne senzacije – 93:91 (19:14, 23:22, 27:21, 24:34).

Iako je slovenački tim veći deo meča bio u rezultatskom plusu, Zagrepčani su uspevali da održe priključak. Ponajviše zahvaljujući dobrom šutu van linije 6.75, gosti su poništavali većinu pokušaja Pjaniđanijevog tima da prelomi meč, a najbliža tome Cedevita Olimpija je bila u finišu pretposlednjeg kvartala kada je imala i 13 poena viška.

Ipak, u završnih 10 minuta umalo je domaći tim sve prokockao. Malo po malo Cibosi su topili dvocifreni minus i u završna dva minuta meča ušli s nerešenim rezultatom (82:82). Ali, snage za potpuni preokret nisu imali. Iako je Aranitović sa dve trojke uspeo da im održi nadu gotovo do poslednjeg zvuka sirene, Blažič i Kobs su sa linije penala overili trijumf slovenačkog tima.

Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde bio je i najzaslužniji za slave Cedevite Olimpije, pošto je uz 25 poena imao još pet skokova i sedam asistencija. Kobs je uz 20 poena ostvario i osam uspešnih dodavanja za koš, a dvocifreni su u pobedničkom timu bili i Stjuart (14) i Matković (12 p, 9 sk). Srpski košarkaš Aleksandar Aranitović ponovo je bio jedan od najbolji u Ciboni. Meč je završio sa 19 poena, koliko je dao i Vuković. Mustapić je dodao 11 poena, dok je Buljan ostvario dabl-dabl učinak (10 p, 11 sk).